21.11.2019
Kategorie: Bydlení, PR

Jak si usnadnit stěhování? Na krabicích záleží víc, než jste si mysleli

„Nemáte někdo prázdné krabice? Třeba od banánů?“ Tuhle otázku určitě vídáte a slýcháte více než často, a tak by vás možná ani nenapadlo, že to jde i jinak. Jenže několikrát použité krabice, které dostanete zdarma od známých nebo v obchodě, rozhodně nejsou ideální možností. Poradíme vám, jak si levně pořídit vlastní, mnohem spolehlivější.

Jaký materiál zvolit?

Nejrozšířenější a nejpopulárnější volbou jsou kartonové krabice, a to hned z několika důvodů: jsou lehké, relativně pevné, finančně dostupné, dobře se s nimi manipuluje a ekologické. Zaručují totiž 100% recyklaci. Snadno se skládají a ve složené formě i skladují, pokud je tedy jednou koupíte, na případné další přesuny nebo uložení zimního oblečení si je můžete schovat. Na drobnosti, papíry z pracovního stolu nebo fotografie a další lehké věci, u nichž tušíte, že je ponecháte chvíli nevybalené, se vám budou výtečně hodit papírové krabice. Vyrábí se v elegantních designech a v nové domácnosti vám neudělají ostudu.

Jak by měla vypadat správná stěhovací krabice?

Pokud nejste student, jemuž postačí batoh a dva kufry, budete potřebovat dostatečně velké a pevné krabice na stěhování. Ty kartonové se vyrábí z několika druhů vlnité lepenky: 3VVL, 5VVL, 7VVL a mikrovlny. Z těch si vyberete podle toho, jak těžké a objemné věci budete převážet. Vynikající nosnost zaručují varianty 5VVL a 7VVL. Co se týče rozměrů, pro stěhování se osvědčují krabice o velikosti od 350×350×350 do 600×600×600 mm, které jsou dostatečně velké, ale ještě se s nimi dobře manipuluje. Ošemetnější je již rozhodování, jaké množství krabic bude na vaši domácnost adekvátní. Pro začátek se můžete řídit obecnou radou, že 1 krabice odpovídá dvěma velkým zásuvkám či skříňovým policím.

Nakupte pohodlně na internetu

Pravděpodobně vás napadlo, že vše, tedy i stěhovací krabice, se dá snadno a rychle sehnat na internetu. My vám ale poradíme konkrétní, maximálně spolehlivý zdroj, jímž jsou Obaly Kredo. Seženete zde jak výše jmenované papírové a kartonové krabice, ale také lepicí pásku pro jejich zajištění, výplňový materiál a další zboží pro jednotlivce i firmy, jako jsou archivační krabice a boxy, obálky, fólie či kancelářské potřeby.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: