2.1.2016
Kategorie: Bydlení, PR

Jak si pojistit bydlení?

Jako majitel nemovitosti jste v permanentním ohrožení. Nikdy nevíte, jaký problém vám přijde do cesty a poničí vaše útulné bydlení. Mohou to být přírodní živly, které zničí střechu, poničí vybavení zahrady nebo nábytek a spotřebiče, ale třeba i neopatrný soused, který zapomene vypnout vodu a vyplaví vás. Škody může způsobit i váš domácí mazlíček. Hrozeb je mnoho, ale naštěstí existuje několik možnosti, jak se proti nim bránit. Jedná se o různé druhy pojištění bydlení. Jednotlivé druhy pojištění se liší od sebe především rozsahem krytí. Jaké to jsou a jak pojistíte vlastní bydlení správně?

1. Pojištění nemovitosti

Prvním typem je pojištění nemovitosti, o kterém se vše podstatné dozvíte zde. Toto pojištění se jako jediné může vztahovat na jakýkoliv typ nemovitosti – tedy na rodinný dům, rekreační objekt i byt. Chrání vás v případě škod na nemovitém majetku, stavebních součástech, rostlinných kulturách a jiném vybavení pozemku. Toto pojištění by měl mít sjednáno každý majitel nemovitosti.

radyprovsechny.cz_online_ergo_cz_01

2. Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti je určeno pro ochranu nemovitých věcí. Vztahuje se na vybavení domu či bytu, nelze ho sjednat v případě rekreačních objektů. Pojištění domácnosti se vztahuje i na domácí zvířata, ale ne na zvířata, která chováte k výdělečným účelům a exotická zvířata.

3. Pojištění majetku

Třetí varianta, kterou je majetkové pojištění, je nejoblíbenější. Je totiž kombinací předchozích dvou variant. Vztahuje se na věci movité i nemovité. Rozsah krytí může být ale omezen, než kdybyste měli sjednáno každé pojištění zvlášť.

radyprovsechny.cz_online_ergo_cz_02

Jak sjednat výhodně?

Záleží jen na vaší zodpovědnosti, pro kterou variantu se rozhodnete. Minimálně jeden druh pojištění byste ale mít měli. Při výběru nespěchejte a důkladně si pročtěte podmínky smlouvy. Vyplatí se, když si nabídky pojišťoven srovnáte, ceny se mohou lišit i o několik tisíc korun.

Nevíte si rady a sháníte výhodnou pojistku, která vás ochrání? Doporučujeme pojištění Bezpečný domov od ERGO pojišťovny. Smlouvu uzavřete online a jako bonus získáte pojištění odpovědnosti do 3 000 000 Kč zdarma.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: