5.12.2016
Kategorie: Kosmetika, Lifestyle

Jak se zbavit mastných vlasů?

Mastné vlasy jsou frustrující, zvláště poté, pokud víte, že jsou čisté. Někomu zůstávají mastné vlasy i po umytí šamponem. A obvykle je mastnota více vidět na světlejších vlasech, než na těch tmavých. Nicméně ani to, že máte černé vlasy, vás v tomto případě nezachrání.

Nadměrná sekrece mazu pokožky hlavy vyžaduje trochu jiné řešení, než přebarvení vlasů. Navíc mastná pokožka s sebou nese další nepříjemnosti – svědění hlavy, lupy, seboroická dermatitida, apod. Kromě výše zmiňovaného, mastné vlasy ztenčují strukturu vláken a narušují přirozený lesk. Jak tedy odstranit přebytečný maz? Zkuste na to jít přírodní cestou..

Jezte vyváženou stravu

Potraviny, které člověk konzumuje, mohou mít nepřímý vliv na produkci mazu, např. přemíra sacharidů. Zařaďte do jídelníčku zdravé tuky – kokosový olej, ryby a mořské plody. Strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny navíc snižuje výskyt akné.

Častější mytí hlavy – jablečný ocet a vilín

how-to-shampoo-your-hair-wideplayerAno, ale obden by mělo být dostačující. Kupte si také vyhovující šampon určený na mastné vlasy a nezapomeňte na jednu surovinu, která je skvělým pomocníkem. Je to jablečný ocet – má navíc schopnost zabíjet plísně a bakterie.

Zřeďte dvě až tři polévkové lžíce jablečného octa na šálek vody a aplikujte ke kořínkům (vmasírujte i do pokožky hlavy). Po dvou až třech minutách opláchněte. Používejte 2-3 týdně. Když si nemáte čas umýt hlavu, je tu ještě varianta suchého šamponu v prášku. Ač je to nemožné, esenciální oleje vás naopak mastnoty vlasů zbavují. Pár kapek vilínu smíchejte s vodou a naneste na vlasy před šamponováním (několikrát za týden).

Další tipy pro zdraví vlasů bez mastného filmu

Maska z vaječných žloutků

Žloutky mají vysoký obsah síry, který pomáhá zmírňovat projevy lupů a celkově mastných vlasů. Je v nich obsažen lecitin a bílkoviny, což posiluje vlasy. Stávají se tak měkčími a lesklejšími. Žloutky můžete nanést jen samotné nebo smíchané s medem či olivovým olejem. Aplikujte na suché vlasy po dobu 5-20 minut, poté důkladně opláchněte.

Tea tree olej

Éterické oleje, konkrétně olej z čajovníku, má schopnost kontrolovat tvorbu kožního mazu. Působí proti mikrobům, čistí pokožku hlavy a eliminuje plísně. Mezi další oleje s podobnými vlastnostmi patří: citron, bergamot a eukalyptus. Přidejte několik kapek do vašeho kondicionéru a vaše vlasy se zbaví mastnoty mávnutím kouzelného proutku.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: