26.2.2016
Kategorie: Bydlení, PR

Jak se zbavit graffiti (nejen) z fasády?

Vyděsil vás pohled z okna na posprejovanou fasádu? Graffiti je problém, se kterým se potýká nespočet majitelů nemovitostí. Nekonvenční umění se dostalo do českých ulic po revoluci a nevypadá to, že by sprejerů ubývalo, a to ani s ohledem na přibývající legální plochy. Vraťme se však k vašemu problému – čištění od graffiti. Prozradíme vám, jak dát znehodnocený majetek do pořádku a jak zatnout vandalům tipec.

Graffiti pravděpodobně (sami) nevyčistíte

Hned na úvod jedna špatná zpráva. Odstranění graffiti svépomocí je prakticky nemožné. Barva má tendenci pronikat hluboko do podkladu a běžnými čisticími prostředky odstranit nelze. Nepomáhá ani přemalování fasádní barvou, protože výsledek nebude stoprocentní a barva bude prosvítat.

V podstatě máte dvě možnosti. Sehnat speciální čisticí prostředek a doufat, že nevyhodíte spoustu peněz za nic. Při snaze o neodborné odstranění graffiti navíc hrozí poškození podkladu a navýšení celkových nákladů.

radyprovsechny.cz_graffiti_cz_01

Mnohem jistější je kontaktovat odborníky, kteří se čištěním fasád a dalších povrchů od graffiti zabývají profesionálně. Například zkušené techniky ze společnosti AXIOM REAL spol. s r.o.

Jak vypadá odborné odstranění graffiti?

Pozvete-li si na odstranění graffiti profíky z AXIOM REAL, nebudete litovat. Pracovníci disponují špičkovou technikou a dokáží šetrně vyčistit téměř jakýkoliv povrch. A to nejen od graffiti, ale také od čmáranců lihovými fixy, zbytků lepidla a dalších nečistot.

Technik vám nejprve na menší ploše předvede, jakého stupně vyčištění je schopen dosáhnout. Budete-li s výsledkem spokojeni, vyhotoví přesnou kalkulaci a po odsouhlasení odstraní graffiti z celé plochy.

AXIOM REAL nabízí komplexní služby, které zahrnují také antigraffiti nátěr. Na fasádu se aplikuje speciální nátěrová hmota, která chrání podklad a umožňuje velmi rychlé a bezpracné vyčištění. Další informace najdete na www.graffiti.cz.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: