8.12.2015
Kategorie: Cestování

Jak se sbalit na cesty během 10 minut?

Kdo by se netěšil na vytouženou dovolenou, nebo na prodloužený víkend s kamarády? Snad jen totální blázen. Už ne každý se ale těší na to, až zase bude jako vždycky zoufale stát nad kufrem a přemýšlet, co všechno si má s sebou zabalit.

Kde začít? Kolik toho vzít? Co už je zbytečné? A bude v hotelu třeba fén na vlasy? Mám si brát i mýdlo, nebo ho najdu automaticky každé ráno v koupelně, po návštěvě od pokojové služby? Než začnete zavazadlo chaoticky plnit vším možným, zadržte. A použijte jednoduchý trik.

Představte si, že se ráno probudíte. Co uděláte nejdříve? Půjdete do koupelny, vyčistíte si zuby, osprchujete se, učešete se, umyjete obličej, popř. upravíte fasádu pomocí make-upu. Copak z toho plyne pro kufr? Že do něj vzápětí naskládáte kartáček na zuby, pastu, sprchový gel, ručník, hřeben, gel na vlasy, čistící mléko na obličej a taštičku s líčidly.

kufr_04

A představujte si dál. Něco si ten den musíte obléci, že? Samozřejmě si s sebou nebudete brát zimní bundu, když jedete k moři, nebo naopak letní šaty, pokud cestujete na lyže. Zapojte trochu logiky.

Tip: vždycky si s sebou vezměte o dvě trička víc, než si myslíte, že budete potřebovat. Než jdete ven – nebylo by úplně košér jít bez bot, kabelky, peněženky, dokladů, slunečních brýlí, atd.

Naše rada, jak se co nejrychleji zabalit na cesty je tedy velmi jednoduchá:

Zkrátka si představte, co budete celý den dělat, jaké věci u toho používat a co si oblékat. A seznam pište na papír, nebo rovnou snášejte k zavazadlu a balte.

kufr_03

A pamatujte si – co jste zapomněli zabalit, to beztak nebudete potřebovat. Kdybychom to vzali do důsledku, stačí vám platební karta, mobilní telefon, nějaká hotovost a klíče od domu, popř. auta.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: