16.10.2018
Kategorie: Zdraví

Jak rozhodně nehubnout aneb 4 největší chyby

Hubnutí je milionové téma a týká se většiny české populace. Konkrétně 71 % českých mužů (obezitou trpí cca 27 %) a 57 % žen. Statistiky jsou alarmující a bohužel se průběžně nezlepšují – lidí s nadprůměrnou váhou naopak přibývá a týká se to i kategorií mladších chlapců a dívek. Ale nezdržujme se čísly, mnohem důležitější jsou praktické informace, díky kterým se vám podaří nadbytečných kil zbavit. Podívejme se na hubnutí z druhé strany a zaměřme se na nejčastější chyby. Čeho byste se v rámci procesu redukce váhy rozhodně neměli dopouštět?

1) Hladovění

Když nebudu jíst, rychle zhubnu… Pokud razíte tento přístup, máme pro vás špatnou zprávu. Vaše tělo si při hladovění vytvoří tukové zásoby a spálí svalovou hmotu. Extrémní diety navíc končí jojo efektem. Klíčem je konzumace přiměřeného množství zdravých potravin, a to průběžně po celý den.

2) Jednotvárná strava

Diety spočívající v konzumaci pár druhů potravin obvykle nikam nevedou, maximálně k nechutenství. Tělo vyžaduje široké spektrum vitamínů a dalších látek, které lze získat pouze z pestrého jídelníčku.

3) Saláty z obchodu

Dát si k obědu salát, který jste si v dobré víře zakoupili v supermarketu, nemusí být vždy dobrý nápad. Neriskujte, že do sebe nacpete kalorickou bombu a raději si ho připravte doma z pečlivě vybraných a čerstvých surovin. K dochucení používejte citrónovou šťávu, případně trochu octa či olivového oleje. Vyhýbejte se majonézám a sýrovým zálivkám.

4) Nedostatek pohybu

Pečlivě sestavený jídelníček představuje pevný základ hubnutí, ale musí být doplněn přiměřenou pohybovou aktivitou. Pokud se všude přesouváte autem či MHD a celý den prosedíte na židli, na ideální váhu se nikdy nedostanete. Pohyb vám ostatně „naordinují“ všichni zkušení výživoví specialisté a měl by být nedílnou součástí každého programu.

Dobrým příkladem je populární keto dieta Ketomix – také v jejím případě byste se měli pro dosažení nejlepších výsledků hýbat. Dobrá zpráva je, že nemusíte cedit krev a pot ve fitku, ještě lepší jsou pravidelné procházky.

Zdroje:

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: