26.5.2020
Kategorie: Bydlení, PR

Jak provést účinnou izolaci zdiva?

Značná část rodinných a bytových domů se potýká se zvýšenou vlhkostí zdí. To se negativně projevuje na celé stavbě a také komfortu bydlení. Problém se dá efektivně odstranit, stačí si k tomu pozvat odborníky, kteří zhodnotí, jaká metoda bude nejúčinnější. Existuje hned několik řešení.

Podřezání zdiva

Tradičním způsobem je podřezání zdiva řetězovou pilou. Využívá se však pouze u cihlových staveb. V momentě, kdy máte objekt postavený z jiných materiálů, hodí se spíše podřezání zdiva za pomoci diamantového lana, kdy se nejprve navrtají otvory, do nichž se lano vloží a provede se kompletní řez. Následně se vyplní izolačním materiálem, díky němuž zdi už nebudou přijímat ze země tak velké množství vlhkosti. Postupně se podmínky stabilizují a objekt již nebude trpět vlhkým zdivem.

Elektroosmóza

Velmi účinné řešení představuje takzvaná elektroosmóza. V tomto případě se využívají poznatky z fyziky. Aktivní elektroosmóza zajistí, že díky elektromagnetickému působení siločar ke kladnému a zápornému pólu dochází k odpuzování vody, která tudíž neproniká do zdiva. Toto řešení je velmi výhodné v tom, že není zapotřebí nějak složitých stavebních úprav, dá se aplikovat pro všechny druhy objektů.

Proč vůbec podstupovat sanaci zdiva?

Ve chvíli, kdy je zdivo nemovitosti příliš vlhké, začínají se na něm postupně tvořit plísně, jež mohou mít velmi negativní účinky na vaše zdraví. Lidé, kteří bydlí ve vlhkém domě, častěji trpí dýchacími potížemi, zejména astmatem, ale rovněž i bolestmi hlavy a dalšími neduhy. Vlhké zdi však při delším působení škodí i samotné stavbě, kdy dochází k narušení struktury, snižuje se pak životnost objektu. Izolace zdiva je tak rozhodně důležitým prvkem v okamžiku, kdy zjistíte, že se v něm zadržuje příliš velké množství vody. Jde o nezbytnou investici, jež pomůže udržet adekvátní hodnotu nemovitosti.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: