16.8.2018
Kategorie: Cestování, PR

Jak přežít dovolenou aneb na co Češi na cestách zapomínají a vám se už teď nestane

Léto je v plném proudu a podle dosavadních teplot a extrémního počasí to vypadá, že nebude problém nachytat bronz kdekoliv snad až do října a pak už rovnou z plavek do lyžáků, od bazénu na svah. Pokud i vy po vzoru našich statečných předků nabalíte plný kufr, drahou polovičku a „nezapomenete“ doma děti a pak vyrážíte na dovolenou do Jugo..ehm, Chorvatska, odložte ještě na chvíli paličku na řízky v chlebu a čtěte dál.

!!!VAROVÁNÍ – autor článku se letos na žádnou dovolenou nedostane, nebezpečí rádobyvtipných poznámek!!!

Rada 1: vytrhnout manželce mapu z ruky (stejně ji měla celou dobu obráceně)

Předpokládejme, že nejste řidičem autobusu, tiráku, nebo Raiman a tak z paměti na přesné místo stovky kilometrů vzdálené asi jen tak netrefíte. Naštěstí snad každý už máme možnosti mít v mobilu navigaci, není-li již součástí vašeho auta. Tady je ovšem dobré si uvědomit, že na navigaci se hodí především alespoň po očku dívat. Jasně, můžete mobil svěřit spolujezdci, popřípadě podle typu vozu najít útulné místečko na palubovce a stylově jej opřít, ale nemusíme si asi představit, co se stane při každém zabrždění, nebo prudší zatáčce. Co z toho vyplývá? Nezapomeňte na nějaký držák, který si umístíte kam potřebujete.

A protože si tu nebudeme nic nalhávat, navigace docela masakrují výdrž baterie mobilu…takže přibalit i nabíječku do auta není vůbec špatný nápad. No a pokud máte děti a ještě k tomu jste je čistě náhodou nezapomněli doma („Už tam budeméééé“?) doporučujeme přibalit na cestu krom pevných nervů i sluchátka pro jejich tablety, pokud nestojíte o navýsost zajímavé pohádky či rady youtuberů jak být fakt cool….Je-li vše ok, Jedeme dál!

Rada 2: my Češi hledíme na praktičnost, jasný

Cestu jste přežili, už jste se pomalu zabydleli, zjistili heslo na wifi v hotelu, potkali Čechů více jak v Praze na Václaváku a k zběsilému běhu na pláž vám může zabránit jen šest kousků karlovačko pod kůží. Pokud jste i v tomto případě neodolali, myslete i na svůj mobil, který vás zdárně dovedl až sem. Nějaké ochranné sklo je asi úplný základ, který netřeba zmiňovat, ale pro případ že písek na pláži není jen samý „písek jemný jako mouka“ ale sem tam je tam krom „hladkých oblázků“ (cestovky nechť prominou …) i nějaký šutr, je lepší mít mobil i v nějakém odolnějším krytu. Pro fajnšmejkry, nebo realisty, jak chcete, se hodí i univerzální voděodolný kryt. Není teda tak elegantní, ale lepší pětka od modní policie, než pětka za nový mobil, že.

Rada 3: když už tam jsme, uděláme si tam selfí, ať to každej ví

Válet se na pláži, popíjet pivo a semtam si vytáhnout trn od mořského ježka je sice super a oproti Mácháči je to jiný level, ale vy se přeci jen chcete kouknout někam na kulturu…do města! Kvanta krajanů na každém kroku dozajista vykouzlí v každém z nás vlasteneckou náladu, soupeřící snad jen s pocitem výhry v Naganu a tak není problém požádat nějakého dobrodince, aby vás všechny vyfotil. Pokud si však nejste svým záměrem jisti (z různých důvodů…) nezoufejte, jestli máte sebou i selfie tyč, máte celkem slušnou šanci na to, být fotce všichni, ať je na FB nejvíce lajků a po návratu domů nezůstane oko jediné babičky suché s vidinou zarámované verze fotky na poličce vedle samovaru. A jestli se ve městě zdržíte, oceníte i nějakou powerbanku…

Co se týče mobilních vychytávek, nemáme o vás strach, do toho, jak si ale užít dovolenou už vám ale kecat nebudeme.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: