11.1.2016
Kategorie: Auto-moto

Jak předejít krádeži automobilu?

Zloději aut na světě budou, dokud zde budou auta jezdit. To je situace, se kterou bohužel nic neuděláme. Když už se zloději nebojí ani vězení, není moc způsobů, jak je od loupeže odradit. Podle policejních záznamů sice krádeží aut ubývá, ale jen o několik málo procent, ale policie se už nechlubí další podstatnou událostí. Krádeží aut sice ubývá, ale naopak přibývá množství nevyřešených případů. Zatímco dříve se většina ukradených aut našla, nyní se po drtivé většině ukradených vozů doslova slehne zem. Jak předejít krádeži automobilu?

Páka na volant je spíše kosmetická úprava

Jako první systém zabezpečení vozu většinu majitelů aut napadne páka na volant se zámkem, se kterou se volant nemůže otáčet. Tyto páky je možné za pár set korun zakoupit na každé benzínové stanici. Bohužel se pro zloděje jedná o minimální překážku. Už totiž ubývá malých zlodějů, kteří by si s pákou nedokázali poradit. Stále častěji jsou u nás na krádež aut specializované gangy, pro které není odštípnutí zámku žádnou překážkou. Pokud je páka na drahém automobilu, zloději se nebojí ani odříznout část volantu, na které je páka upevněna. Nákup nového volantu je totiž v porovnání s cenou ukradeného vozu jen drobnou položkou.

Skryté zablokování důležitých funkcí

Velmi efektivní metodou ochrany automobilu je skryté zablokování některých důležitých funkcí. Může se jednat o systémy zablokování volantu, řadicí páky i zablokování schopnosti nastartování automobilu. Tyto systémy mají ovládání skryté například pod sedačkou nebo na jiném vybraném místě a zloději nejprve musí najít, což prodlužuje dobu krádeže a pak musí přijít na to, jak je odblokovat. Systémy skrytého zablokování lze do aut instalovat i dodatečně.

radyprovsechny.cz_kradez_automobilu_01

Alarmy se určitě vyplatí

Rozhodně se vyplatí investovat do elektronických systémů zabezpečení, tedy do alarmů. Alarmy při pokusu o krádež začnou vydávat světelné a akustické signály o tom, že je něco v nepořádku a do auta se snaží někdo vniknout. Velké procento majitelů sází také na falešné alarmy, které nejsou ničím jiným, než obyčejnou červenou diodou, která neustále bliká a má budit ve zlodějích pocit, že se jedná o alarm. Zloděje tak může i tento falešný alarm často odradit od plánované krádeže.

Systémy vyhledávání pomocí GPS

Velmi efektivní ochranou proti gangům zlodějů je také instalace systému, který váš vůz dokáže najít pomocí GPS. Gangy zlodějů většinou po ukradení automobilu zajedou na odlehlé místo, kde nechají automobil 2-3 dny stát, aby si ověřili, zda nemá systém vyhledávání. Pro vás to znamená 2 dny na to, abyste signál zaměřili a auto našli.

Další bezpečnostní rady si můžete prohlédnout v tomto videu:

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: