24.4.2017
Kategorie: Lifestyle, Zdraví

Jak používat koupelovou sůl?

Koupelová sůl je cenově dostupná a velmi snadno se používá. Každý se jí může naučit používat. Chce to ovšem vybrat tu pravou a v té nejvyšší možné kvalitě – v čisté formě s obsahem mnoha prospěšných minerálů. Pokud se sůl příliš zpracovává, své minerální účinky ztrácí.

Před koupí se ujistěte, že v ruce držíte 100% přírodní koupelovou sůl vyrobenou z pravé mořské soli. Pak už si jen vyberte, jaká barva, velikost a textura vám bude vyhovovat. Barva se tak dá volit i podle nálady. Cítíte úzkost? Modrá barva je velmi uklidňující. Teplé barvy jako červená, oranžová a žlutá jsou zase povzbuzující a dodávají tělu energii. Čím větší zrna sůl má, tím lépe. Krystaly se ve vodě déle rozpouští, tím prodlužujete účinnost. Menší zrnka soli se dají využít při odstranění odumřelých kožních buněk. Stačí si nasypat hrst soli do dlaně, smísit s trochou vody a přejíždět jemnými krouživými pohyby po pokožce. Vaše kůže se stane jemnější a hladší, než kdykoliv předtím.

Různé vůně a snadné použití

Jak to, že koupelová sůl tak nádherně voní? Je to tím, že mimo soli se tu nachází cenné bylinné přísady a esenciální oleje. Samozřejmě jsou koupelové soli i neparfémované, ale proč z koupelové soli nevytěžit maximum. Vůně podpoří všechny naše smysly.

sůl

Při používání koupelové soli naplňte vanu asi do poloviny, vezměte hrst soli a přesypte do vany tak, že ruku držíte pod tekoucím kohoutkem s vodou (sůl tak padá do vany současně s vodou a pára se spojí s vůní). Je to způsob, který uvolňuje nervy. Voňavá lázeň je připravená pro vaší relaxaci. Koupelové soli lze koupit i v připravených sáčcích, po koupeli je jednoduše přehodíte přes kohoutek a necháte oschnout.

Rychlá koupel pro vaše nohy

Cítíte únavu prostupující až k vašim nohám? Do lavoru s vodou napusťte teplou vodu. Mezitím si Epsomskou sůl rozmíchejte v půl šálku vody a obsah sem přelijte. Vaše nohy budou svěží a únava z těla rychle zmizí.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: