21.11.2016
Kategorie: Kosmetika, Lifestyle, Zdraví

Jak pečovat o své nohy?

Vaše nohy vám umožňují pohyb. Každý den začínáme tím, že se na ně postavíme. Chcete, aby vaše nohy zůstaly v kondici? Dopřejte si těchto pár kroků k tomu, aby byly měkké, hladké a bez problémů. Není k tomu potřeba mnoho, ale péče je velmi důležitá.

Koupel nohou a ošetření

nohyNohy je potřeba namočit, aby se změkčily a mohly jste s nimi dále pracovat. Až po 10-15 minutách je vhodné vzít pemzu. Teplá koupel nohou přispívá ke změkčení pokožky. Naložte nohy do vody s nálevem z černého čaje (kyselina tříslová). Tanin je přirozenou a hlavně přírodní antibakteriální látkou, která snižuje riziko plísně nohou. Na drhnutí nohou a odstranění staré zhrubělé pokožky můžete použít také ovocné peelingy, esenciální oleje, sůl z Mrtvého moře, apod.

Po proceduře je potřeba nohy zásobit hydratační vrstvou krému, např. s bambuckým nebo kakaovým máslem. Dodají i živiny. Suché nohy se dají promazat i lékařskou vazelínou nebo produkty s kyselinou mléčnou – nasávají vlhkost do kůže. Jsou prevencí suché kůže a rozpraskaných pat. Při koupeli nezapomeňte zatlačit kůžičku, vyčistit meziprstní prostory a do rovna zastřihnout nehty, případně jejich tvar upravit pilníčkem na nehty.

Tipy a rady, které vás nic nestojí, ale jsou účinné:

  • Pach z nohou odstraníte tak, že nohy namočíte do směsi octa a vody.
  • Měňte si pravidelně ponožky. Pokud se hodně potíte, oblečte si, co nejdříve suché a čisté.
  • Vlhkost z nohou dokáže také polapit obyčejný práškový pudr.
  • Ve veřejných sprchách noste na nohou žabky.
  • Střídejte boty. Ač jste zamilovaní do jednoho až dvou párů bot, je nutné je také vyvětrat na vzduchu.
  • Nohy při koupeli masírujte, začněte se klidně věnovat i reflexologii. Při stisku jednotlivých bodů na bříškách prstů můžete ovlivnit funkci jednotlivých orgánových soustav. Poraďte se také se svým lékařem.
  • Jednou za dva týdny si užijte pedikúru.
Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: