28.4.2020
Kategorie: Bydlení, PR

Jak pečovat o ručníky, aby byly stále měkké?

Koupili jste si nové ručníky a nechcete, aby dopadly stejně, jako vaše staré, tvrdé, škrábavé a dosluhující? Existuje pár maličkostí, které vám pomohou k tomu, aby byly vaše ručníky a osušky měkké a voňavé.

Materiály volte pečlivě

To, aby měly ručníky stále požadované vlastnosti, se dá uhlídat už během jejich pořizování. Je jasné, že základní nutný parametr výběru je volba kvalitního zboží. Co to ale znamená „kvalitní ručník“?

Začneme s ideální gramáží materiálu. Dobrý výrobce má u zboží tuto informaci uvedenu. Kvalitní ručník by měl být ze suroviny o gramáži 450 g/m3. Poté co si je přinesete domů, je dobré je pečlivě vyprat, a to dvakrát až třikrát. Froté ručníky si během prvního praní narovnají vlákna, a co je asi nejdůležitější, lze se tak zbavit nečistot z výroby.

Správný postup praní

Používejte prací gel, protože prášky se hůře rozpouští a ručníky jsou po nich většinou tvrdé. Hůře pak sají tekutinu. Mnohokrát vám jistě byly doporučeny aviváže na změkčení a provonění prádla. Faktem je, že aviváže froté vlákna obalují filmem, který snižuje jejich sací schopnosti.

Ideální teplotu praní ručníků si ověřte na štítku výrobce. Ideální jsou ručníky, které je možné prát minimálně na 60 °C, protože je to teplota zabíjející mikroorganismy. Zejména během nemoci, jakou může být cokoli od chřipky po plíseň na nohou, toto využijete.

Pokud máte doma velmi tvrdou vodu, můžete do praní přidat kyselinu citronovou nebo odměrku octa.

Sušením k nejpřísnější hygieně

Čím vyšší počet otáček zvolíte pro odstřeďovací program, tím rychlejší bude sušení. Froté je velmi odolné a zvládá největší obrátky jak při praní, tak při sušení.

Sušíte ručníky pověšením a cítíte během schnutí nepříjemný zápach? Máme pro vás nepříjemnou zprávu. Ve vašich ručnících zůstaly zbytky kůže, na kterých si teď pochutnávají bakterie. Tomu zabráníte sušením v sušičce. Ta je obecně nejlepším způsobem, jak ručníky zachovat dlouho měkké a voňavé.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: