29.2.2016
Kategorie: PR, Různé

Jak na zdravý pitný režim?

Vodu potřebujeme k životu a náš organismus potřebuje dostatek tekutin, aby mohl správně fungovat. Většina lidí však pitný režim podceňuje a doplňuje tekutiny nárazově až v momentě, kdy se dostaví pocit žízně. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je pravidelný příjem tekutin důležitý, kolik byste měli za den vypít vody a proč si pořídit aquabar.

Pozor na dehydrataci!

Voda tvoří přibližně 50 % celkové tělesné hmotnosti dospělého člověka. Podstatné je udržet rovnováhu mezi příjmem a výdejem tekutin – tzn. denně tělu poskytnout přibližně 2,5 litru vody, kterou vyloučí. Tělo částečně přijímá vodu z potravin s obsahem vody, ale větší část musíme dodat přímo. Nedostatek tekutin vede k dehydrataci, která se projevuje nepříjemnými bolestmi hlavy, zácpou, vysušením pokožky či ztrátou koncentrace. V případě dlouhodobého nedostatku tekutin může dojít k poruše ledvin, infekci močových cest, zánětu slepého střeva a dalším vážným zdravotním komplikacím.

Pozor, malé děti mají mnohem vyšší výdej tekutin než dospělý člověk. Dehydratace u nich hrozí podstatě rychleji, a proto je důležité, aby rodiče na pitný režim dohlíželi.

radyprovsechny.cz_w-system_cz_01

Kolik tekutin musíme denně vypít?

Co se týče množství tekutin, které by měl člověk za den vypít, obecně se doporučuje 0,5 litr na každých 15 kg tělesné hmotnosti. To znamená, že člověk vážící 60 kg by měl za den vypít 2 litry vody. Jedná se však o průměrnou potřebu – v praxi hraje roli také věk a pohlaví, složení a množství stravy, aktuální zdravotní stav a v neposlední řadě tělesná aktivita.

radyprovsechny.cz_w-system_cz_02

Proč si pořídit sodobar?

A proč si pořídit výrobník sody? Protože budete mít neustále k dispozici tekutiny, které vám budou chutnat. Některá zařízení – například sodobar WS – Trio Wiff POU – umí vydávat sodu, chlazenou vodu (5-12°C) a horkou vodu 90°C. Primárně jsou určeny do kanceláří, společných prostorů bank, hotelů apod., ale není jediný důvod, proč si takový přístroj nepořídit domů!

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: