17.12.2015
Kategorie: Cestování

Jak na výběr nejlepšího lyžařského střediska?

Zima je tu, a pokud si ji chcete užít, je nutné začít s výběrem dovolené. Má-li být perfektní, nesmíte podcenit výběr lyžařského střediska. Možností jsou stovky. Na co je třeba se zaměřit a kde hledat?

1. Čechy nebo zahraničí?

České hory jsou sice krásné, ale za posledních několik let rozhodně nemohly nabídnout ideální lyžařské podmínky. Teploty jsou vysoko a i přes veškerou snahu není možné na sjezdovkách udržet dokonalý sníh. Perfektní není ani stav vleků a lanovek. Do českých hor se vyplatí vyrazit třeba jen na víkend nebo s dětmi. Dokonalé lyžařské podmínky si užijete v zahraničí. Situace je taková, že cena za týdenní pobyt například v Itálii je srovnatelná s cenou pobytu na českých horách. Navíc oblíbená alpská lyžařská střediska leží jen několik hodin jízdy autem od českých hranic.

lyzarske_stredisko_02

 2. Musí nabízet vyžití

Při výběru střediska je třeba se zaměřit na jeho vybavení. Náročnost sjezdovek musí odpovídat vašim lyžařským dovednostem. Pokud vyrážíte s dětmi, zjistěte si, jestli je v areálu lyžařská škola. V některých je možné děti nechat třeba i celý den. Příjemným zpestřením je skipark. Zjistěte si, jaký typ lanovek a vleků se ve středisku nachází. Nezapomeňte ani na počasí – je třeba vědět, jaké je obvyklé počasí pro vámi vybraný termín. Některá alpská lyžařská střediska jsou propojena, je dobré vědět, kde všude váš skipas platí. Ve volbě střediska vám pomůžou i zkušenosti lidí, kteří zde již byli. Pročtěte si internetové diskuze.

lyzarske_stredisko_03

 3. Cena

Cena se může hodně lišit. Použijte srovnávače zájezdů, pomohou vám najít cenově nejvýhodnější nabídku. Zajímat vás musí cena ubytování, dopravy a skipasu.

4. Kvalita ubytování

Jestliže vyrážíte na více dní, zaměřte se na typ a kvalitu ubytování. Kromě základního vybavení by mělo ubytování nabízet prostor pro úschovu lyžařského vybavení. Zjistěte si, jak je vzdálené od střediska. Pokud nebudete mít k dispozici vlastní automobil, je třeba znát odjezdová místa a časy skibusů.

lyzarske_stredisko_05

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: