21.1.2019
Kategorie: Zajímavosti

Jak na scrapbooking?

Základem scrapbookingu jsou vaše fotografie. Pak už můžete použít prakticky cokoliv. S výstřižky (odtud název: scrap-ústřížek, book-kniha) a fotografiemi vytvoříte nádherné a originální deníky, přání nebo fotoalba. Pokud stále přemýšlíte, jaké dárky pořídit, zkuste scrapbooking, který se těší stále větší oblibě, zejména v Americe, ale i u nás si získává sále více příznivců. Jeho kořeny sahají až do 15 století do Anglie.

Starší ruční metoda

K výrobě ústřižkové knihy můžete použít cokoliv, záleží na vaší fantazii a kreativitě. K ozdobě svých knih použijte různé obrázky, ústřižky, kytičky, kovové předměty, spony, provázky (juta) nebo písmenka. Děrovačky nebo nůžky různých vzorů by neměly chybět.

Vyzkoušejte počítačové programy

Pokud nechcete investovat do pořízení materiálu na výrobu knihy, zkuste její elektronickou podobu. V grafických programech, které jsou k tomu určené, vytvoříte přání nebo pozvánku, kterou můžete dál rozesílat mailem nebo sdílet na sociálních sítích. Použijte různé druhy pozadí nebo rámečků. Výhoda je, že nemusíte nic skladovat a je to méně finančně náročné.

Nemáte však hmatatelný kousek, který můžete darovat k Vánocům.

Vytvořte si úvodní stránku fotoalba

Scrapbookový layout je stránka vašeho fotoalba vytvořená z koláže fotografií, ústřižků, ozdob, nadpisů nebo krátkých popisků. Pokud tak vytvoříte celé album, máte scrapbook.

Jak na přání nebo pozvánku?

Cardmaking, jak se vytváření pozvánek nazývá, bývá bez fotografií a na menším podkladu. Takto můžete vytvořit kromě pozvánek a přání také oznámení nebo jmenovky.

Vyzkoušejte ozdobit krabičku

Ozdobená krabička, deník, diář, zápisník touto metodou se nazývá scrapt-art. Vytvořte originální obal na knihu a obdarujte jím někoho blízkého, kdo rád čte. Ženě, která se ráda zdobí jistě přijde vhod originální krabička na šperky.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: