20.1.2016
Kategorie: Zdraví

Jak na masáž lávovými kameny v domácích podmínkách?

Technika masáže za pomoci nahřátých lávových kamenů k nám přišla z Havajských ostrovů. Tam se tento způsob relaxace používá už od nepaměti. V profesionálních masážních salónech vám díky dobře zvládnuté technice dokáží pomoci od bolesti hlavy nebo blokád svalů. Lávové kameny se ale velmi dobře hodí i na domácí použití.

Pytlíček s lávovými kameny (hot stones/hot rocks) seženete dnes už na každém rohu. Malé balení vás bude stát asi 150-250 Kč (viz. heureka.cz či zboží.cz) a najdete v něm asi deset kamenů různé velikosti. K domácí masáží pak už potřebujete jen teplý přírodní olej, například olivový nebo kokosový a ochotného partnera či partnerku.

Před prvním použitím kameny omyjte v horké vodě. Pak je vložte na pět minut do hrnce s vroucí vodou. Mezitím ohřejte na jiné plotýnce nebo v mikrovlnce olej zhruba na teplotu těla. Pak vyndejte kameny z horké vody (nejlépe naběračkou) a rozložte je na ručník, kde vychladnou.

Mezitím si partnerova záda (ale i jakoukoli jinou část těla) před-připravte důkladným promasírováním za pomoci teplého oleje. Dělá to divy. Používejte dlouhé krouživé pohyby k uvolnění svalů, ale příliš netlačte. To byste ostatně neměli nikdy, pokud nemáte profesionální masérský kurz.

Chladnoucí kameny potěžkejte v ruce. Jestliže je bez problémů udržíte déle než deset sekund, mají tu správnou teplotu. Větší kameny rozložte podél páteře a ty menší okolo nich. Ze začátku pracujte jen s malými kameny, protože ty velké mají za úkol rozehřívat tělo a ztuhlé svaly.

masaz_kameny_01

Malé kameny vezměte do dlaně a přejíždějte s nimi po zádech od shora až dolů. Po chvíli je můžete přiklopit dlaní a provádět krouživé pohyby. Vyzkoušet můžete i „roztírací“ pohyby směrem od páteře k bokům. Pak kameny pootočte a použijte jejich oblý okraj. Ten se velmi dobře hodí na malé kroužky v oblasti krční a bederní páteře.

Jakmile kameny vychladnou, vezměte si další a pokračujte tak dlouho, dokud na zádech nezůstanou jen velké kameny rozložené podél páteře. Ty si nechte nakonec. Nejspíš stále ještě hodně hřejí a masáž s jejich pomocí vykouzlí za celou procedurou příjemnou tečku.

masaz_kameny_02

Masírovat můžete samozřejmě i jiné části těla. Například báječnou protistresovou masáž připravíte svému protějšku přes jeho chodidla. Jemná masáž obličeje a spánků pomáhá lépe usnout a masáž vnitřní strany lýtek bude pro partnera taktéž velmi příjemná. Možností je opravdu hodně.

Po použití lávové kameny omyjte v teplé vodě, nechte oschnout na vzduchu a uložte do plátěného pytlíku. Žádná jiná desinfekce není třeba.

I když v domácích podmínkách jde o masáž relaxační, přesto není doporučována těhotným ženám, lidem trpícím oběhovými problémy, lidem s onemocněním kůže (tzn. na místech, která hodláte masírovat) a lidem s horečkou nebo jiným onemocněním.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: