6.12.2015
Kategorie: Zdraví

Jak na léčbu hemeroidů?

Hemeroidy nebývají zpravidla onemocněním závažným, ovšem za to jsou problémem nepříjemným. Obvykle osoba mající toto onemocnění příliš neposedí, neboť právě na místech, kde je postižen, jeho tělo spočívá nebo by spíše jen mělo spočívat.

Co člověku zbývá, je-li tímto neduhem stižen? Nezbývá mu nic jiného, než si pomoci sám, případně se svěřit do rukou lékařů.

Chce-li se člověk samoléčit, musí v první řadě upravit svůj jídelníček. Tedy zvýšit přísun vlákniny (například sušené ovoce, mandle, jablka, hrušky), přikrmovat se více potravinami s obsahem flavonových barviv posilujícími cévní stěnu (například bobulové ovoce, jako jsou brusinky či třešně), pít alespoň dva litry tekutin denně, vyhýbat se dráždícím pálivým a kořeněným jídlům.

hemerodiy_02

K tomu by se měly aplikovat přírodní produkty působící příznivě svým stahujícím účinkem, jako je vilín virginský a bylinné čaje namíchané právě na léčbu hemeroidů.

Důležité je i cvičení pro rozproudění krevního oběhu, případně chůze, cviky na zpevnění pánevního dna a odpočinek vleže s nohama opřenýma výše než je hlava.

Pomoci může i aromaterapie s přidáním citrónového, levandulového, rozmarýnového, cypřišového nebo jalovcového oleje do koupele.

hemerodiy_03

Ideální je i nezadržování vyprazdňování, umytí se po každém vykonání velké potřeby, nejlépe ve sprše (popřípadě využít bidet), užívání neparfémovaného mýdla a střídání studené a horké sedací koupele nebo ledování postiženého místa.

V lékárně lze rovněž získat masti, čípky nebo kapsle s protizánětlivým, znecitlivujícím, zklidňujícím a stahujícím účinkem.

Pokud však tato samoléčba nezabere do dvou až tří týdnů, je záhodno obrátit se na lékaře, který zná i další metody a v krajním případě může doporučit i operaci.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: