27.5.2020
Kategorie: Finance a podnikání, PR

Jak na investici do cenných kovů? Dát přednost zlatým mincím či slitkům?

Cenné kovy jsou odjakživa oblíbenou investiční příležitostí. Významné místo v tomto směru zaujímá především investiční zlato v podobě mincí a cihliček, tedy zlatých slitků. Jakou formu v dnešní době upřednostnit?

Poptávku po investičním zlatu ovlivnila světová situace

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie, jako jsou Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. V důsledku pandemie nového koronaviru i tyto společnosti museli výrazně utlumit svoji činnost, což se samozřejmě projevilo i na našem trhu. Investiční zlato se najednou dá těžko sehnat ve formě zlatých slitků. Není proto divu, že se investoři vrhli na koupi zlatých mincí. Ty jsou nejen stejně hodnotné, ale mají i své jedinečné kouzlo díky grafickému ztvárnění.

Populární zlaté mince pořídíte v centru Prahy

Zlaté mince se dají pořídit v Obecním domě v Praze. Zdaleka nejoblíbenější jsou aktuálně mince Wiener Philharmoniker s vyobrazením motivu vídeňské filharmonie. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10ti nebo 20ti kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny.

V nabídce jsou ale také kanadské, americké či australské zlaté mince nejvyšší kvality, vyrobené ze 24 karátů.

Zlaté mince nejsou jen zbožím pro movité investory, uspokojí každého

Výhodou zlatých mincí oproti slitkům je fakt, že jsou nyní nejen dostupnější, ale dají se pořídit i za velmi nízkou cenu. Nejlevnější mince zakoupíte už v ceně kolem 5.000 Kč. Jsou tak vhodné pro drobné střadatele a sběratele, ve větším množství ale uspokojí i běžné investory do drahých kovů. Cena zlata přitom slibuje, že o svoji investici nikdo nepřijde, ba v budoucnu spíše vydělá, neboť zlato je velmi stabilní komoditou, a to především kvůli vysoké poptávce a omezeným světovým zásobám.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: