25.2.2020
Kategorie: Finance a podnikání, PR

Jak na investice do zlata a stříbra?

Investiční stříbro a zlato nejsou skvělou možností uchování peněz jen pro horních deset tisíc. Svou stříbrnou minci či zlatý slitek si může pořídit úplně kdokoliv. Je to jednoduché a nepotřebujete mít našetřené statisíce. Některé stříbrné mince se dají pořídit už za pár stovek.

Stříbrné mince, investiční stříbrné slitky či investiční zlato si koupíte úplně stejně jednoduše, jako když si objednáváte z e-shopu nové boty. Velkou měrou se na tom podílí společnost AuPortal působící v Česku a na Slovensku. Provozuje vlastní e-shop a dělá investice do stříbra a zlata celkově jednodušší pro české i slovenské klienty. Pojďme se podívat, jak si s jejich pomocí můžete i vy pořídit vlastní investiční zlaté slitky či stříbrné mince.

Koupit raději levné stříbrné mince nebo drahé investiční zlaté slitky?

Záleží na vašich finančních možnostech a na tom, kolik chcete do drahých kovů investovat. Nejlevnější možnost představují stříbrné mince, ty seženete i pod tisícovku. Naopak investiční zlaté slitky mohou stát statisíce.

V začátcích je dobré investovat do zlata a stříbra několik desítek tisíc, případně stovek tisíc, máte-li velké úspory. V těchto cenových relacích se pohybují zlaté a stříbrné slitky i zlaté mince.

U mincí je výhoda, že mají navíc kromě ceny samotného kovu ještě sběratelskou hodnotu. Pokud nakoupíte chytře, cena mince může v budoucnu vzrůst více než u nějakého „obyčejného“ kusu zlata.

Kam vlastně zlato a stříbro schovat?

Sběratelské mince si možná budete chtít vystavit. Sběratelé na ně mají speciální vitríny, někteří jim vyhradí dokonce soukromou místnost. Jestliže nechcete, aby někdo věděl, že doma máte něco takového, schovejte je na nějaké neviditelné místo. Kvůli bezpečnosti si možná budete chtít pořídit trezor. Malý trezor, do nějž se vám vejde spousta mincí, se dá sehnat zhruba za tisíc až dva tisíce korun.

Jak získat peníze z drahých kovů zpět?

Zlato a stříbro jsou komodity poptávané po celém světě. Prodáte je kdekoliv, nejjednodušeji zase přes společnost AuPortal. Můžete se stavit na prodejnu v Praze či v Brně, nebo všechno vyřešit poštou. Máte-li jakékoliv otázky ohledně investice do stříbra a zlata, určitě se na prodejny zastavte, případně využijte e-mail či telefon. Byla by škoda tuto příležitost nezkusit.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: