31.10.2016
Kategorie: Kosmetika, Lifestyle, Zdraví

Jak na domácí čištění pleti?

Vaše pleť není v úplně hezkém stavu, ale zároveň se vám nechce navštěvovat každý měsíc kosmetičku, ať už z finančních, nebo z časových důvodů? Vyčistit pleť si můžete i doma. Je samozřejmé, že nejste školeni jako kosmetička a tudíž nemusí být výsledky tak obrovské a možná ani neznáte váš tip pleti pro využití vyhovujících prostředků, přesto je domácí čištění skvělou alternativou. Přináším Vám pár základních tipů, které byste rozhodně neměli při domácím (hloubkovém) čištění pleti podceňovat.

Vyčištění pleti

Úplně ze začátku je třeba pleť pořádně vyčistit a připravit na další manipulaci. Použijte peeling nebo tonikum. Nechte působit a nezapomeňte pořádně smýt houbičkou, nebo odličovacím tampónkem.

Změkčení pleti

Před samotným čištěním pleti je třeba jí změkčit. Vhodná je domácí nápařka nebo využití kosmetických změkčovadel.

Domácí nápařka pleti

Do hrnce si nalijte horkou vodu a přidejte heřmánek (můžete využít i jiné byliny, pokud nemáte po ruce, stačí přidat pytlík s čajem). Obličej dejte nad hrnec, přes hlavu si hoďte ručník a takhle vydržte 5-10 minut. Póry se vám krásně uvolní, plet změkčí a bude se vám lépe pokračovat ve vaší práci.

Mechanické čištění

Po změkčení pleti přichází na řadu samostatné mechanické čištění. Nezapomeňte si pořádně umýt ruce, ukazováčky obalte papírovým kapesníkem nebo vatovým tampónkem a opatrně vymačkávejte jeden pór po druhém.

Zklidňující maska

Po samotném čištění je třeba nanést zklidňující masku. Můžete si jí koupit v obchodě, nebo si můžete udělat domácí masku, například smícháním zeleného jílu, medu, citronu a skořice, nebo kávy. Je jen na vás, kterou z možností zvolíte.

foam_pump

Dočištění

Tak, a jsme u konce! Teď už je třeba odstranit masku a pleť pořádně vyčistit, například tonikem. Dnes už pleť ničím neucpávejte, nepoužívejte krémy ani make-up. Z toho důvodu je vhodné domácí čištění pleti v době, kdy nemáte nic v plánu (nejlépe ráno). Držím palce.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: