15.2.2016
Kategorie: Zdraví

Jak na detoxikaci organismu?

Cílem detoxikace je odstranit z těla všechny škodlivé látky a tím obnovit jeho aktivitu a nastartovat pro maximální výkon. Existuje mnoho návodů, jak ji provádět, ovšem ne všechny fungují a některé si dokonce pohrávají s lidským zdravím. Chcete vědět, jak provést detoxikaci bezpečně?

Rovnováha pH

Účelem detoxikace je, aby byly z těla odstraněny toxické látky a současně byla nastolena optimální hodnota pH (7,35 až 7,45). Pro lidské tělo je důležité, aby v něm byla mírná převaha zásaditých látek (minerálů). Jedině tak je lidský organismus schopen fungovat správně. Při detoxikaci je proto nutné konzumovat látky, které podpoří očistu a současně zajistí mírnou zásaditost.

detox_01

Vyvážený jídelníček

Nejčastější formou detoxikace je jednodenní hladovka, což není správně. Pokud tělo hladoví, dostává se do stresu. Pro detoxikační dny je třeba nastolit vyvážený jídelníček složený z vybraných potravin a k němu přidat vhodný pitný režim.

Jak to vypadá? Během detoxikace je vhodné konzumovat čistou vodu v kombinaci s vodou minerální, ale to tak, že na každých 15 kg vaší váhy vypijete denně 0.5 litru tekutin. Jídlo je třeba rozdělit do malých dávek a jíst 5x až 6x denně. Mezi vhodné potraviny během procesu detoxikace patří: zelí, zázvor, červená řepa, jakákoliv zelenina, česnek a vhodné je také syrové ovoce. Je lepší jídlo tepelně neupravovat a minimálně jeden den jíst syrovou stravu. Účinky detoxikace zvyšuje pití zeleného čaje či tzv. zelených nápojů jako je ječmen či chlorella. Cílem takového jídelníčku je, aby se pročistila střeva a vyplavila ze sebe uložené škodliviny.

detox_02

Jak často?

Vůbec nejlepší je, když si osvojíte zásady zdravého stravování a budete jíst jen kvalitní potraviny. Pokud se tak stane, nárazová detoxikace není potřeba. Jestliže se ale neudržíte a čas od času sníte tučná či sladká jídla, provádějte detoxikaci minimálně jednou za 2měsíce.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: