28.11.2019
Kategorie: Bydlení, PR

Jak na automatické zavlažování trávníku a rostlin?

Pokud si netroufáte na vybudování závlahového systému docela samy, i když jde u moderních systému vlastně o snadnou skládačku z jednotlivých polotovarů, klidně si najměte odborníka. Určitě totiž nakonec ušetříte. Vyhnete se začátečnickým chybám a hodinám řasu stráveným zapouštěním trubek do země.

Klasickou i kapkovou závlahu a další části automatického závlahové systému si napojíte na řídicí jednotky. Mohou být propojeny s čidlem zemní vlhkosti a dešťovým čidlem a zavlažování se pak bude spouštět nejen na základě času, ale i na skutečné vlhkosti půdy. Milovníci dokonalého trávníku svůj nový automatický závlahový systém určitě využijí. V posledních letech plných extrémního sucha je totiž automatické zavlažování trávníku doslova nezbytností. Zavlažování trávníku je plně automatické a postřikovač schovaný v zemi nepřekáží ani při sekání trávníku.

Praktické automatické zavlažování

Pro zavlažování trávníku, rostlin, keřů, stromů a zavlažování zahrady v celém svém rozsahu, který může být větší, než na jaký stačíme, si pořiďte moderní a vysoce efektivní systém závlahy. V rámci plně automatizovaných závlah se v současné době do systému zařazují speciální postřikovače, které se zasouvají do země. Před příchodem zimy, se všechny zavlažovací systémy musí odborně odvodnit pomocí profouknutí stačeným vzduchem a zbavit vody, aby v zimě nepopraskaly vlivem mrazu. Automatické zavlažování tvoří různé zavlažovací systémy pro zahradu a záhony.

Vysoce efektivní zavlažování trávníku a rostlin

Se zvyšujícími se extrémními teplotami se zvyšuje i požadovaná výše nutné a pravidelné zálivky. Dodávání tekutin v podobě zalévání je třeba nahradit automatizovaným zavlažováním. Pokud navíc vlastníte zahradu o velké rozloze, je pro vás zalévání z hadice upevněné k jedinému přívodu vody časově náročné, namáhavé a velmi problematické. Často se vám těžká hadice plná vody v průběhu zalévání zamotává a musíte ji neustále překračovat. Těžkou námahu, spoustu času, množství vody i financí vám ušetří efektivní automatický zavlažovací systém pro zavlažování zahrady.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: