13.4.2015
Kategorie: Očima čtenářů

Jak jsem naučila uklízet svého chlapa

Známá scéna ze seriálu Sex ve městě, kdy se hnědovláska Charlotte sžívá se svým novým partnerem ve vysloveně snobském apartmánovém bytě na páté avenue, dohnala nejednu z nás k slzám. Ale smíchy. Charlottin nový přítel Harry chodí totiž rád po domě nahý. To by ještě tak nevadilo, co už je ale na Charlottu příliš, je to, že Harry není schopen vyhodit pytlíky od čaje do odpadkového koše. Raději je totiž odkládá na různá místa v bytě, jako jsou noční stolek, kuchyňská linka, taburet a tak dále. Samozřejmě použité, mokré a bez podložky. Že by z toho „hráblo“ i vám? Ono bydlet s chlapem není žádná sranda a neplatí to jen pro fiktivní seriálovou postavu. Realita ji možná v mnohém předčí.

Obávám se, že v tomto ohledu není možné najít mezi muži nějaký šedý průměr. Buďto se jedná o chlapy se sklonem k „čuňáctví“ nebo o potrhlá individua posedlá čistotou. Tedy myjící se mnohokrát denně, vonící se pětkrát denně, česající se desetkrát denně a žehlíc si puky u kalhot. Ale o těch si povíme jindy. Tady je pár věcí, které s největší pravděpodobností najdete v domě/bytě/pokoji vašeho milého, pokud patří k té první (a patrně početnější) skupině nepořádníků.

Neidentifikovatelná hromada oblečení

V jeho bytě jsou jistá odkládací místa, kterým je lepší se vyhnout, zákoutí, kde se hromadí odložené věci. A taky jste si už všimla té (ne)nápadné hromady v rohu? Nechcete možná přijít k úrazu, kdyby vám třeba vyskočivší krysa ukousla nos. Samozřejmě je to jenom hypotéza, ale upřímně, kdo by dobrovolně riskoval setkání tohoto typu? Co dál pravděpodobně najdete? Další neidentifikovatelnou hromadu (snad) oblečení, mokré a smradlavé ručníky, kuchyň jako po bitvě, množství odložených hrnků, sklenic, talířků a vidliček a tak dále. A že vám to něco připomíná? Čtěte dále…

Co říká průzkum?

Podle loňského průzkumu společnosti Tatrachema 17 % mužů vadí, když je jejich partnerka kritizuje za nepořádnost, 24 % z dotázaných tato kritika nechává naprosto chladné. Zato ženy kritiku za nepořádnost snášejí mnohem hůře. Takže milé dámy, u mužů ani s oprávněnou kritikou moc nepochodíte. Většině chlapů je totiž nějaký úklid upřímně „šumafuk“.

Jak jsem toho svého naučila uklízet já…

Mám pro vás radu nad zlato: Muži mají rádi jednoduchá a efektivní řešení, tak jim je dejte.

Vybavte váš protějšek jedním univerzálním čisticím prostředkem (např. Fixinelou) a ten umístěte na to nejviditelnější místo v bytě. Váš drahý se pak nebude moct vymlouvat, že neví, na co se který přípravek používá, a že ho nemohl najít. (Vím, že schopnost mužů nenacházet věci je někdy obdivuhodná, ale nemusíme jim to pořád baštit 😉 Teď už vám neporadím nic víc, než to, abyste využila maximální rozsah vašeho šarmu i um vyjednávání, přemlouvání, pošťuchování a argumentování, a přesvědčila vašeho miláčka, že na uklízení má stejné „právo“ jako vy. Vztah je přeci především o komunikaci 😉

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům:
Štítky:,