30.6.2018
Kategorie: Bydlení, PR

Jak efektivně na čištění podlahy?

Každá správná hospodyňka má doma podlahu, ze které by se dalo jíst. Pokud po perfektně vyčištěném povrchu toužíte i vy, ale zřejmě děláte něco špatně, protože se vám nedaří vyčistit chuchvalce prachu, kamínky a fleky nevysvětlitelného původu, nezoufejte – nejste jediná. I při mytí podlahy totiž musíte dodržovat určitá pravidla, jinak skvělého výsledku nedosáhnete.

Čištění podlahy si nechte až na konec úklidu

Začínáte úklid domácnosti vysáváním koberců a zametáním podlahy? Jde o častou chybu, které se dopouští spousta lidí. Vysávání a mytí podlahy patří až nakonec procesu!

Vysavačem projeďte i plovoučku či parkety

Zrušila jste vysavač, protože již nemáte žádné koberce, ale jen plovoucí podlahu nebo parkety? I tyto povrchy byste měla před čištěním na mokro vysát, protože smetákem nedostanete pryč jemné nečistoty a prach. Mopem je pak roznesete po bytě, což zcela jistě nechcete.

Mop je efektivnější než hadr

Jestliže z nostalgických či jiných důvodů vytíráte podlahu hadrem omotaným kolem smetáku, vyhoďte ho do koše a pořiďte si moderní mop. Velmi efektivní jsou především ploché mopy se speciálními hadry z mikrovlákna. Perfektně zachytávají všechny nečistoty a nechávají podlahu čistou. Třásňové mopy zase nachází využití při mytí podlah v členitém prostoru.

Nezapomeňte mop důkladně ždímat

Chcete-li, aby podlaha ve vaší domácnosti vypadala dokonale, měla byste mop pořádně vyždímat před každým setřením. Předejdete tím vzniku fleků po zaschnutí kapek a zároveň minimalizujete riziko vniku vody do spár mezi dílci, což může v případě některých podlahových krytin vést k nežádoucímu odchlipování krytiny.

Když to nejde po dobrém…

Pokud se vám podlahy nedaří vyčistit ani přes veškerou snahu, obraťte se na odborníky. To samé platí v případě velkých ploch, kdy je vhodnější strojové čištění podlah.

Spoustu zajímavých informací a tipů o čištění podlahy najdete na www.uklidplecity.cz.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: