1.2.2019
Kategorie: PR, Různé

Jak co nejlépe uspořádat technické vybavení kanceláře?

V kanceláři se potřebujeme cítit příjemně a nechceme, aby nás něco vyrušovalo při práci nebo jednání s klienty. Základem je nejen kvalitní kancelářské vybavení, ale hlavně jeho rozmístění. Nabízí se proto otázka, jak nejlépe uspořádat techniku v kanceláři. Inspirujte se s námi, jak na to, abyste pracovali s chutí!

Pracovní stůl s počítačem: kam ho nikdy nedávat

Určitě nám dáte za pravdu, že počítač je nezbytným kancelářským vybavením. Kam ho ale umístit? Nedávejte ho zády k oknu nebo rovnoběžně se zdroji světla, abys vás netrápily odlesky v obrazovce a nenamáhali jste si oči. Stejně tak ho neumisťujte naproti oknu, neboť by vás rozptylovalo to, co se děje venku. Pracovní stůl s počítačem nestavte zády ke dveřím, protože byste neměli přehled o tom, co se děje za vašimi zády. Pracovní stůl s technikou nepřisunujte ani přímo ke stěně, jelikož byste se cítili podle feng-shui nepříjemně.

Správné postavení psacího stolu s počítačem

Jaké místo pro psací stůl s počítačem je tedy ideální? Uhlopříčně od dveří a nejlépe tak, abyste za zády měli stěnu bez okna. Tím získáte kontrolu nad celou místností, budete se lépe soustředit a uděláte mnohem více práce. S takto umístěným pracovním stolem se můžete pohybovat na všechny světové strany a využívat další kancelářskou techniku.

Kam s tiskárnou? Víme to!

Nejpohodlnější je postavit tiskárnu přímo na psací stůl nebo do jeho těsné blízkosti. Po každém tisku nemusíte vstávat a vytisknuté papíry máte hned při ruce. Pokud tisknete větší množství papíru, ponechejte tiskárnu co nejblíže u sebe. V opačném případě ji dejte do dostatečné vzdálenosti od psacího stolu. Při práci nebo telefonickém hovoru vás tak nebude rušit její hlučnost. Ostatní techniku, například skartovací stroj, skener nebo kopírku, umístěte podle toho, nakolik tyto stroje využijete.

Přizvěte na pomoc aplikace nebo odborníka

Stále si lámete hlavu nad tím, jak uspořádat kancelář ve vaší firmě či domácnosti? Vyzkoušejte dostupné grafické 3D vizualizace nebo navštivte specializované studio. Pomocí 3D návrhů si uděláte představu o tom, jak bude kancelář vypadat. Pracovníci studia vám poradí, jak dosáhnout funkční kanceláře, eventuálně vám řeknou, co změnit na stávajícím rozmístění technického vybavení. Problém pro ně nejsou malé kanceláře s nedostatkem místa ani kanceláře ve stylu „open space“.

Bez technického vybavení se již neobejde žádná moderní kancelář. Nezapomeňte ani na funkční a praktický nábytek, dostatek úložného prostoru a pohodlnou židli. Zvažte, zda v kanceláři budete přijímat návštěvy a vyčleňte místo, kam je můžete usadit. Kancelář zařizujte vždy s rozmyslem – koneckonců v ní strávíte třetinu svého dne!

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: