11.3.2019
Kategorie: Bydlení

Jak bydlet v minimalistickém stylu?

Pokud patříte mezi praktické jedince, kteří nemají rádi zbytečnosti, je minimalistický styl přesně pro vás. Tento, stále více oblíbený, styl bydlení je založen na úplné čistotě, jasných a rovných liniích a hlavně bez zbytečných miniatur ozdob. Důležitá a zásadní je funkčnost všeho nábytku.

Méně je někdy více

Rčení, které jistě každý zná, tento styl bydlení přesně vystihuje. Již v minulém století si našel minimalistický styl bydlení mnoho nadšenců. Tehdejší přísná pravidla se v 21. století uvolnila a styl lze kombinovat i s jinými styly bydlení.

Prvním krokem je zbavení se všech zbytečností, které k ničemu nepotřebujete a jen vám na ně usedá prach. Jistě jste za roky svého života nasbírali mnoho suvenýrů z různých výletů a dovolených nebo je dostali jako dárky. Udržení čistoty vašeho domova bude tak o mnoho snazší. Opticky bude celý prostor vypadat větší, vzdušnější a čistší, což je pro minimalistický styl typické.

Vše má svůj účel

I malý kousek, který má sloužit k ozdobě interiéru má nějakou užitečnou a praktickou funkci, nejčastěji jako skrytý úložný prostor. Přeplácané interiéry působí stísněně a nevkusně. Jeden kousek stačí k tomu, aby zaujal hned na první pohled a dal tak vyniknout celému interiéru. Může to být vkusný obraz, velká sedací souprava nebo jen živá květina větších rozměrů.

V kuchyni, která je v minimalistickém stylu, nehledejte žádné poličky s ozdobnými talíři a hrníčky po babičce. Všechny elektrické spotřebiče jsou vestavěné v lince a dohromady tvoří jeden velký kus nábytku a to včetně mikrovlnné trouby, dřezu nebo tříděného odpadu.

V obývacím pokoji také zapomeňte na ozdoby. Jednoduchá pohovka, funkční konferenční stolek a jedna velká komoda, která by měla mít více přihrádek a šuplíků, to vše plně postačí k výbavě obývacího pokoje.

Barvy použijte pouze dvě

Ačkoliv je minimalistický styl pro někoho strohý nebo studený, již dávno neplatí, že se mu nemůže přidat trochu útulnosti zvolením teplých a jemných barev. Použijte však jen dvě barvy, maximálně tři. Na květinové vzory, různé ornamenty, pruhy a ostatní se do minimalistického stylu nehodí.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: