29.1.2018
Kategorie: Zdraví

Jak bojovat s nespavostí?

Trápí vás nespavost? Insomnie vám možná nic neříká, i přesto však existuje nespočet osob, které nespavost trápí. Příčin je mnoho, zejména však jde o vlivy moderní doby.

Jaké jsou tedy příčiny nespavosti?

  • Může jít o stres z čehokoli – přemíra práce, rodinné problémy, zdravotní problémy, těžká zkoušky v následujícím dni a podobně.
  • Může jít o důsledek nevhodně zvolené stravy a pití – kofeinové nápoje, energetické nápoje, vysoká porce jídla před spaním, těžce stravitelné jídlo před spaním a další.
  • Dále může jít o důsledek medikamentů a drog.
  • Časový posun při cestování
  • a mnohé další individuální důvody.

Kdo říká, že spánek je zbytečný, ten se mýlí

Mnoho z nás již napadlo, proč vlastně spíme, vždyť nás to obírá o život. Ovšem spánek má své opodstatnění. Nabíráme při něj síly a regenerujeme svůj organismus. Jeho nedostatek nás pak vyřazuje postupně z provozu. Krom únavy, slabosti, dochází také k halucinacím, mdlobám, až nakonec k celkovému selhání organismu.

Prášky na spaní

Insomnie se dá řešit prášky na spaní. Ty jsou dostupné pouze na lékařský předpis a jejich nadměrné užívání má zase neblahé zdravotní následky. Nespočet osob se předávkovalo právě prášky na spaní, ty tak mohou mít nedozírné následky.

Alternativy léčby

Radit někomu, že na spánek to chce klid a žádný stres, je opravdu těžké. Žijeme v hektické době, kdy musíme neustále někomu něco dokazovat, podávat výkony a jsme podrobeni nejrůznějším zkouškám. Klid se těžko navozuje. Je však třeba udělat si dny pro sebe. Věnovat se buď oblíbenému sportu, anebo wellness relaxaci v podobě masáže, sauny, vířivky a podobně. Výborné jsou také kurzy jógy, která zklidní tělo i duši, anebo si zkuste doma v klidu přečíst knihu, anebo pustit uklidňující hudbu. Léčí také příroda, praktikujte proto pravidelné procházky. Pokud nejste sportovec a trpíte nespavostí, je třeba se věnovat alespoň klidovému sportu.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: