5.12.2015
Kategorie: Zdraví

Jak bojovat proti nachlazení?

Nachlazení je především třeba předcházet. Průběžně posilovat imunitu. Především nepřetápět byt nebo dům, ve kterém žijete. Nepřehánět to s oblečením. Pokud chodíte zabalení jako medvídci už při 10°C a doma si vytápíte byt na 24°C, pak bude nachlazení častější, než obvykle.

Jak nachlazení předcházet:

  • Nepřetápět byt.
  • Často větrat, například na 5 minut otevřít okno.
  • Oblékat se úměrně počasí, raději si zvykat na méně oblečení.
  • Jíst hodně ovoce a zeleniny v průběhu roku a na podzim a na jaře obzvlášť.
  • V období chřipek se vyhýbat uzavřeným prostorům, kde je hodně lidí.
  • V období častých změn počasí nepodceňovat počasí venku.
  • Na jaře a na podzim můžete přidat i nějaké doplňky stravy jako jsou například Preventan, Hlíva ústřičná, Coenzym Q10 a další.

nachlazeni_02

Jak s nachlazením bojovat:

Pokud máte jen prvotní známky nachlazení – pobolívá vás v krku, začal kašel, trochu bolí tělo…, pak je nejlepší odpočinek v teple. Na záněty v těle je výborný med. Na bolest v krku a zánět dýchacích cest je výborné teplé mléko + med + trošku másla. Někdo přidává navíc rum. Další možností je syrový česnek nebo horká voda + cibule + med = pro otrlé).

nachlazeni_03

Pokud vás bolí v krku, pak určitě šátek na krk i přes noc, aby byl krk neustále pěkně v teple. Stejně tak se zbytkem těla. Nesnažte se chřipky a další virózy přecházet. Ač to tak nevypadá, jde o nebezpečné nemoci. Jsou známy případy, kdy např. díky špatně léčené obyčejné viróze nakonec nemocný skončil s natrvalo poškozeným srdcem.

Nejčastější chybou je velká zátěž a přetěžování organizmu. V době chřipek bychom měli trochu zvolnit tempo a více odpočívat. Unavený a přetažený organismus podlehne mnohem dříve virům a bacilům, než ten, o který se dobře staráme a vnímáme, co se nám snaží říct.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: