27. května 2019
Kategorie: Zdraví

Jak bojovat s depresemi pomocí bylinek?

Deprese, stres, úzkost – to vše se nenápadně vkradlo do běžného života lidské (i zvířecí) populace, zejména té západní, ve 21. století. Sice často slýcháme: „Jsem unavená, mám jarní depku.“ Ovšem v mnoha případech se opravdu o depresi nejedná. Každý váš splín nebo smutek neznačí zákonitě depresi.

Deprese je chronické psychické onemocnění, které byste měli řešit s odborníkem. Nicméně i na tento neduh existuje ve světě bylinek rostlinky, které vám pomohou zvednout náladu, zažehnat splín nebo se poprat s náročnými a nepříjemnými životními situacemi. Ovšem uvědomte si, že bylinky jsou pouze vašimi pomocníky a pokud jsou vaše problémy závažné, vždy je konzultujte s lékařem.

Třezalka tečkovaná

Dlouhá rostlina, která dorůstá až do jednoho metru, s drobnými žlutými kvítky v sobě skrývá mnoho zdravotních přínosů pro lidský organismus. Kromě protizánětlivým účinků, působí třezalka skvěle proti depresím, stresu, problémům s nespavostí a úzkostí. Tyto potíže často zapříčiní žaludeční neurózu se kterou vám také pomůže bojovat právě třezalka. Třezalka působí celkově zklidňujícím účinkem na celý organismus.

Meduňka lékařská

Meduňka uvolní celý organismus od křečí a napětí a to po fyzické stránce i té psychické. Na organismus působí jako mírné sedativum – zmírní pocity úzkosti, o mnoho zkvalitní váš spánek, působí jako balzám na nervy. Ačkoliv meduňka uklidňuje, její chuť je velice osvěžující a příjemná, chutí i vůní připomíná citrón.

Heřmánek pravý (lékařský)

Heřmánek patří u nás mezi nejvíce známé bylinky a je hojně využíván nejen v léčitelství, ale také v kosmetice. Kromě jeho blahodárných účinků na tělo, má velmi zklidňující účinky i na duši. Pokud pociťujete úzkost, jste nervózní a neklidní, dejte si heřmánkový čaj a dosáhnete vnitřní pohody. Heřmánek mohou děti již od kojeneckého věku. Pokud máte plačící miminko, stojí za to určitě heřmánek vyzkoušet.

Po vypití bylinkového čaje se běžte projít nebo si zaběhat. I mírný pohyb podpoří ve vašem mozku tvorbu melatoninu – hormonu štěstí a hned se vám bude zdát, že je na tom světě lépe.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: