17.9.2018
Kategorie: Finance

Jak a kam správně investovat?

Každý měsíc se vám podaří ušetřit nějakou korunu nebo jste zdědili menší finanční obnos a přemýšlíte, kam svoje finance investovat a nenechat je ležet ladem. Nabízí se hned několik možností. Než si některou z nich zvolíte, je potřeba si rozmyslet několik důležitých hledisek:

Proč chcete vytvářet rezervy? Chcete ušetřit a rodinnou dovolenou, splatit hypotéku, ušetřit peníze pro budoucí studium vašich dětí, nebo se zabezpečit na období důchodu. Velmi důležitým aspektem je i doba, po kterou peníze nebudete potřebovat.

Finanční produkty

V oblasti finančních produktů se nabízí hned několik možností.

Jednou z nich je stavební spoření, jehož výhodou je státní podpora. Musíte se však zavázat na dobu šesti let. Další možností je doplňkové penzijní spoření, které by vám mělo zajistit prostředky, jež využijete po nástupu do starobního důchodu. Jeh výhodou jsou státní příspěvky. Pokud chcete trochu riskovat, můžete investovat do celé řady podílových fondů. Nevkládáte svoje finance pouze na jednu firmu, ale prostředky jsou rozkládány mezi více podniků.

Investice do nemovitostí

Jedná se o případ, kdy nemovitost zakoupíte a budete ji pronajímat, nikoli v ní bydlet. Nemusí to však být nutně nemovitost určená pouze pro bydlení. Mohou to být nemovitosti určené pro kancelářské prostory, k podnikání nebo logistické haly.

Další možností je, že jakmile začnou ceny nemovitostí růst, svoji nemovitost prodáte se ziskem.

Tento druh investice však s sebou nese i povinnost se o neovitost starat a také podstupujete riziko nevhodných či neplatících nájemníků.

Investice alternativní

V tomto případě se jedná o investice do umění či dalších komodit, mezi nimiž hrají velkou roli především zlato nebo diamanty.

Finanční produkty jsou dostupné téměř pro každého z nás. Investice do nemovitostí či investice alternativní vyžadují větší finanční sumu a delší časový horizont.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: