22.11.2019
Kategorie: Auto-moto, PR

Investování do veteránů: Jaká je pravda?

S pojmem investování se setkáváme snad každý den. Pojí se hlavně k historickým předmětům, které po uplynutí nějaké doby narostou na hodnotě. Investuje se tak do pozemků, soch, či jiných uměleckých děl. Napadlo vás ale, že můžete výhodně spojit investování a svou lásku k automobilům? Hodnoty veteránů neustále raketově rostou a takový dobře koupený veterán vám dokáže v budoucnosti vydělat pořádné množství peněz.

Kde se prodávají historické vozy?

Nejspíš vás teď zajímá, kde se takový veterán dá koupit. Dnes je to poměrně jednoduché a možností je spousta. Asi nejjednodušší je hledání historických vozů na internetů. Zde si můžete během chvilky prohlédnout stovky veteránských vozů a nestojí vás to ani korunu. Prohlédnout si můžete různé bazary, inzerce, či oslovit profesionály z Veteran-Prodej.cz. Stále se konají dobře známé burzy, které fungují stejně jako před dvaceti lety. Navštívit můžete též prodejní galerie, veletrhy a aukce.

Jaká je budoucnost historických vozů?

U nás zatím investování do veteránů nezažívá takový rozvoj jako například v USA, ale právě to může být výhoda. Naše země je kolébkou motorismu a láska ke kvalitním vozům je zde hluboko zakořeněná. Vzpomeňme třeba na Velorex nebo veterány Škoda. Když se podíváme na grafy hodnot cenných veteránů, tak zjistíme, že posledních dvacet let velice strmě rostou. Velice často proto slýcháme o novém “nejdražším historickém voze“ a trh s těmito vozy jen roste.

Kdo investuje do veteránů?

Existuje hned několik druhů investorů do historických vozidel. Jako první tady máme nadšence, které zajímá nejen hodnota vozu, ale i samotný proces renovace veteránů a projížďky v těchto jedinečných kouscích. Dále tu máme profesionální investory, které zajímá právě pouze onen graf s cenou vozu a případný zisk. Samozřejmě existují i výjimky a i takový investor si ve svém kabrioletu z 80. let rád vyjede na vyjížďku.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: