27.6.2016
Kategorie: Kosmetika, Lifestyle

Čtyři zásady, jak si udržet dokonale krásné nehty

Ruce jsou naší vizitkou, kterou dáváme druhým na odiv de facto po celý den. Jen si zkuste spočítat, kolikrát za den podáte někomu ruku, platíte v obchodě nebo se třeba držíte madla v autobuse. To vše jsou situace, kdy si druzí lidé všímají vašich rukou. Jestliže máte upravené nehty, působíte také upraveným dojmem a naopak. Péče o nehty není nic složitého, stačí dodržovat několik zásad. Podíváme se také na aktuální barevné trendy, aby vaše nehty byly 100% IN!

1. Každodenní péče!

Vaše nehty budou krásné jen tehdy, když jim budete několik minut času věnovat každý den. Mějte vždy po ruce hydratační krém, kterým třeba i několikrát denně potírejte nehty i celé ruce. Krém zvýší pružnost nehtu a zabrání jejich lámání.

2. Zastřihávejte!

Vyzkoušejte si, jaká délka nehtu vám vyhovuje, a tu se snažte udržet. Nehty rostou poměrně rychle, zastřihávání je někdy nutné provádět i 2x týdně. Jestliže nosíte gelové nebo akrylové nehty, vždy před jejich aplikací nechte nehty bez tipů, aby mohly „dýchat“.

nehty_01

3. Starejte se o kůžičku

Finální vzhled nehtů ovlivňuje i to, jak se staráte o kůžičku. Tu nikdy nezastřihávejte! Mohli byste si způsobit zranění v podobě záděry. Na kůžičku je nejlepší používat změkčovat a poté ji pomocí „špachtle“ zatlačit směrem k nehtu.

4. Důležité vitamíny

Pro růst a zdraví nehtů je potřeba tělu dodávat vitamíny. Zaměřte se hlavně na vitamín A, B7, C a D. Jezte hodně ovoce a minimálně jednou týdně dopřejte nehtům vyživující koupel. Stačí, když nehty na několik minut ponoříte do olivového oleje.

nehty_02

Jaká úprava nehtů je IN?

Nejoblíbenější je stále tzv. francouzská manikúra, která vypadá velmi elegantně. Trendy jsou také barevné nehty – hlavně varianta 4+1. Tedy 4 nehty ve stejné barvě a jeden v kontrastní. Oblíbené jsou také nehtové samolepky nebo kamínky. Se vzhledem nehtů můžete experimentovat, ale pamatujte vždy na zdraví nehtů, které udržíte pomocí výše popsaných zásad.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: