4.7.2016
Kategorie: Cestování

Čtyři tipy na zajímavá místa v Chorvatsku a praktické rady na cestu

Do Chorvatska míří každoročně statisíce turistů. Pro Čechy jsou největšími lákadly nízké ceny, nádherné pláže a především poměrně krátká dojezdová vzdálenost. Do Chorvatska se autem dostanete i za 8 hodin, cesta je příjemná, většinou vede po dálnicích. Vybrali jste si Chorvatsko za zemi hodnou vaší návštěvy a nevíte, které místo vybrat? Naše 4 tipy vám v rozhodování pomohou.

1. Hvar

Ostrov Hvar je druhým nejdelším ostrovem Chorvatska. Z Prahy je třeba urazit trasu dlouhou cca 1100 km. Hlavním lákadlem ostrova jsou malebné pláže, užijete si koupání v průzračné vodě i samotu. Pokud vás válení se na pláži omrzí, můžete si udělat výlet na nejvyšší kopec ostrova – Sveti Nikola, vystoupat do výšky 628 m a kochat se úžasným výhledem do okolí.

chorvatsko_01

2. Brač

Druhým naším tipem je ostrov Brač, který nabízí nejen krásné pláže, ale potěší všechny milovníky adrenalinových sportů. Ostrov si oblíbili vyznavači létání na rogalu a paraglidingu. Na ostrově doporučujeme ubytování v městě Bol, které nadchne historickou atmosférou.

chorvatsko_02

3. Rabac

Jestliže pobyt na ostrově není nic pro vás, doporučujeme Rabac. Jedná se o rybářské městečko, které nabízí upravené pláže a v létě bohaté možnosti kulturního vyžití. Jeho výhodou je poměrně krátká dojezdová vzdálenost – z Prahy cca 810 km.

chorvatsko_03

4. Pula

Máte rádi klasický dovolenkový ruch? Vaším chorvatským cílem by se mělo stát město Pula. V jeho blízkosti najdete pláže a také malé ostrovy, na které můžete vyrazit lodí. Město je oblíbeným cílem turistů i z toho důvodu, že zde můžete obdivovat středověké památky.

chorvatsko_04

Praktické rady na cestu

  • dálniční známky si kupte již v České republice
  • je dobré, aby v autě byli alespoň 2 řidiči, kteří se budou střídat
  • nespoléhejte se jen na navigaci, vezměte s sebou i mapu
  • na cestu vyrazte v noci, vyhnete se velkému provozu a zácpám
  • je také lepší vyrazit ve všední den
  • do peněženky si vezměte i eura, budou se hodit na cestě
Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: