7.7.2020
Kategorie: PR, Různé

Čtečka knih nebo tablet? Co a jak si vybrat

S rozvojem elektronických formátů dokumentů netrvalo dlouho a dospěli jsme k elektronickým knihám a časopisům. V tomto ohledu nás technologie posunula dále a vše máme doslova kapesní a maximálně skladné. Už se nemusíme spoléhat na obrovskou knihovnu, ale celou ji strčíme klidně do kapsy nebo do batohu. Při výběru způsobu, jakým budeme chtít číst elektronický obsah, máme na výběr zpravidla čtečku nebo tablet. Který z nich je lepší a proč tomu tak je?

Dva přístupy

Odpověď na v úvodu nastolenou otázku rozhodně není jednoznačná. Je to z toho důvodu, že každé zařízení má své výhody a nevýhody. Elektronická čtečka knih má monochromatický displej, což jí umožňuje nízkou spotřebu. Je to ale především technologie tohoto displeje, takzvaného elektronického papíru, která toto umožní. Čtečka je skvělé zařízení pro uchování beletrie nebo poezie. Je to zařízení určené specificky ke svému účelu, tedy čtení knih. To zvládá zcela výborně.

Pokud však chcete něco více, může vás toto zařízení začít omezovat. Je to zejména proto, že čtečky jsou jednoúčelové. Je to zároveň zařízení navíc, které musíte sebou nosit. Pokud jste vášnivým čtenářem, určitě vám to vadit nebude. Pokud však čtete jen občas, nemusí to být ono. V takovém případě se více hodí tablet. Ten je totiž:

  • Víceúčelový
  • S barevným displejem

Když chcete časopisy

Tablet můžete nosit, konzumovat na něm obsah a klidně třeba pracovat. Přečíst si můžete kdykoliv cokoliv, když na to dostanete chuť. Výhodou je tak víceúčelovost tabletu, která nám zároveň přináší barevný displej. Ten však není tak přirozený na oči, jako je tomu v případě elektronického papíru čtečky. Na druhou stranu nám umožní číst třeba barevné časopisy. Ty se dnes elektronicky distribuují rovněž stále častěji.

Tento článek jsme pro vás připravili ve spolupráci s magazínem PRO-MUZE.CZ. Přináší informační servis pro každého moderního muže, a to nejen z oblasti elektroniky.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: