1.1.2018
Kategorie: Zdraví

Co je to reflexní terapie?

Reflexní terapie nám umí pomoci například při migrénách a bolestech hlavy. Dále při bolestech zad a plotének, kloubů a ischiasu, při gynekologických potížích, jako je například premenstruační syndrom. Dále je to oslabená psychika, jako je stres, úzkost, deprese. Skolióza, alergie, detoxikace organismu, podpora lymfatické drenáže a podobně.

Jedinečná masáž

Reflexní terapii tudíž ocení všechny generace a osoby, které mají oslabený organismus vlivem operace a užívání léků. Tato masáž je zcela originální, využívá totiž reflexních plošek, které jsou spojeny s daným orgánem. Pokud vám takový odborník tedy masíruje nohu, řekne vám, že vám zrovna masíruje například bedra nebo játra. Místo na noze, které masíruje, a které vás zrovna v ten moment bolí, znamená, že máte s daným orgánem, který na tuto část nohy navazuje, problémy. Ženy si tak stěžují zejména na gynekologické problémy, anebo problémy s bedry. I ty lze za pomocí této masáže odstranit.

Pokud masírujeme správné místo, zároveň léčíme vnitřní orgány

Rozebírat všechny body by bylo nejen na dlouho, ale hlavně je to především součást profesionální výuky takového maséra, tudíž nic, co by se dalo učit doma. I přesto se s vámi podělíme o univerzální bod, který má široké použití. Lze jej tudíž masírovat kdykoli, kdy zaznamenáváme nějakou zdravotní potíž nebo nemoc. Nachází se na nártu levé nohy, a to v blízkosti patní kosti. Leží na přímce, která spojuje hrbolek patní kůstky s vrcholem hlavního kloubu palce, kousek před patní kůstkou. Nalezneme jej však také na ruce, a sice na hřbetu levé ruky v blízkosti spojení čtvrté a páté zápěstní kůstky. Jedná se o velmi citlivé místo, a to jak na noze, tak ruce, avšak tento bod umí zharmonizovat celý náš organismus, proto se mu v odborné literatuře říká bod C.

 

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: