21.8.2014
Kategorie: PR, Různé

Co je český, to je hezký

Pan Radana stál u kuchyňské linky a zíval, div si přitom pusu neroztrhnul. Protože bylo další z jeho kalných rán. A toto bylo zkalené nejen tím, že bylo pondělí a jemu začínal další pracovní týden, ale i tím, že nebe za oknem byla zatažené, že na něm visela mračna jako peřina, a to temná jako nikdy nepraná peřina.

Napadlo ho při tom pohledu, že by nejraději hupnul zpět do peřin. Jenže jednak nemohl a jednak už nemohl. Protože mu varná konvice české značky BRAVO dávala najevo, že voda v ní už vře. A bylo tak třeba zalít ranní kávu, ze sendvičovače téže české značky vydolovat něco k zakousnutí a usednout ke stolu.

Přežvykoval první sousta a doposud nepřestal proklínat český radiobudík Bravo 6008, který ho vyštval z lože a kvůli němuž musel pomalu pomýšlet na zaměstnání.

Jenže komu by se chtělo myslet na práci před touto, že? A tak raději vzápětí zaměřil své myšlenky na něco jiného. Na něco příjemnějšího. Na to, že mu manželka slíbila, že než se vrátí, ona mu něco upeče. Něco dobrého.

V duchu si představoval, jak jeho drahá polovička bere do rukou Bravo šlehač nebo tyčový mixér, na kuchyňské digitální váze Bravo odměřuje ingredience, pak je mísí a peče…

Myšlenka na tyto BRAVO malé spotřebiče a zejména na to, co tyto umí, mu zlepšila náladu. Už aby byl v práci a začal tak ukrajovat čas dělící ho od okamžiku, kdy si dopřeje onu laskominu. Sice by dal přednost něčemu z Bravo praktik fritézy nebo zahradního grilu téže značky, ale i taková bábovka stojí za to.

A tak mu den utekl jako voda. A bez potíží. Protože se na poslední chvíli probral za svým pracovním stolem ze snění a nestačil už tak svému šéfovi říci, že je to, nač právě myslel. Tedy bábovka.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům:
Štítky:,