2.5.2016
Kategorie: Finance

Co dělat, když nezbývají peníze do výplaty?

Měli jste tento měsíc nečekané finanční výdaje, na které nestačila ani vaše finanční rezerva? Máte strach, že do výplaty je ještě daleko, ale peníze na vašem účtu už vám nevydrží? Každá situace má rozumné řešení a rozhodně není třeba se uchylovat k unáhleným řešením, které by vás mohly dostat do ještě větší finanční tísně. Jak lze řešit situaci, kdy víte, že do další výplaty vám peníze stačit nebudou?

Poslat splátku? Zkuste se domluvit se společnostmi!

Pokud peníze potřebujete na platbu splátky (na auto, hypotéku, elektroniku a další) zkuste se nejprve domluvit, zda by nešlo výjimečně splátku odsunout. Velké množství bankovních a úvěrových společností v současné době umožňuje možnost odkladu splátky. Některé z nich i bezplatně.

penize_vyplata_01

Požádejte o pomoc rodinu a známé

Nebojte se s vaší současnou finanční situací svěřit rodině a dobrým známým a požádat je o pomoc. Pokud se jednalo o nečekaný finanční výdaj – složitá oprava auta, rozbití ledničky a další, jistě vaší situaci pochopí a pokud mohou, nabídnou pomocnou ruku. Lépe se domluvíte na splátkách a úrok bude s velkou pravděpodobností mnohem nižší, než kdybyste si půjčili peníze od banky.

penize_vyplata_02

Zařiďte si kontokorent

Kontokorent je finanční služba nabízená většinou bank k běžnému účtu. Umožňuje čerpat více peněz, než je aktuální zůstatek. Kontokorent umožňuje dostat se i do mínusu. Samozřejmě ze záporné částky každý den naskakují úroky, ale jako pojistka právě při nečekaných výdajích se kontokorent vyplatí. Důležité je, abyste se co nejdříve dostali do kladných čísel a aby tato řešení nebyla dlouhodobá.

Pokud byste současnou tíživou finanční situaci chtěli řešit půjčkou, pozor zejména na nebankovní společnosti. v současnosti je možné si okamžitě sjednat SMS půjčku nebo půjčku online. Nejprve si ale dobře prověřte společnost, u které si chcete peníze vypůjčit.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: