13.12.2015
Kategorie: Auto-moto

Čím zaujme Nová Škoda Fabia?

Je to patnáct let, co se na trhu poprvé objevil vůz Škoda Fabia a od svých raných začátků prošel celou řadou změn. Nejen v tuzemsku se stal velmi populárním, o čemž svědčí několika milionové prodeje. Před nedávnem představila automobilka Škoda novou generaci tohoto vozu, která se pyšní řadou změn k lepšímu.

Design především

S novou generací tohoto vozu přichází také značně upravený vzhled, který jde ruku v ruce s dobou a také se sportovními trendy. Na první pohled jsou jasné ostřejší hrany automobilu, které jsou patrné jak na jeho šasi, tak v oblasti světel.

Přední maska automobilu je oproti předchozím modelům mnohem výraznější a dává prostor vyniknout světlometům, které opět lemují ostré tvary. I velikost vozu se oproti předchozím generacím změnila. Je nižší, za to o nějaký ten centimetr širší. Vzhled však není jedinou inovací nově řady Fabie.

fabia_02

External Development Summit

Nová generace Škody Fabie je vybavena systémem XDS, který pomáhá při průjezdu ostrou zatáčkou. Systém funguje na principu přibrzdění jen jednoho předního kola, konkrétně toho, které není tak zatížené. Díky tomu nemůže dojít k jeho protočení a zatáčení je o poznání jednodušší a charakter jízdy sportovnější.

S touto technologickou vymožeností se pyšnil již vůz druhé generace RS, systém XDS se však projevil jen při velmi ostrých zatáčkách, tedy při dravé jízdě. Třetí generace slibuje, že technologii pocítíte i při běžné jízdě.

Moderní plnohodnotné vybavení

Není překvapující, že nový vůz Škoda Fabia se pyšní celou řadou elektronických vychytávek a bohatého vybavení. Kvalitní mediální centrum, které informuje o jízdě či ji zpříjemňuje, pohodlné sedačky, zkrátka příjemný interiér.

Škoda Fabia třetí generace tak nabídne skvělý pocit z každodenních jízd, má vynikající jízdní vlastnosti.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: