2.12.2019
Kategorie: Auto-moto

Čím se řídit při nákupu auta?

V dnešní době existuje jen málo rodin, které nevlastní žádný automobil. Ačkoliv je cestování hromadnými prostředky dostačující, vlastní automobil vám ušetří mnoho času i starostí (především, když zaspíte do práce). Pokud se rozhodnete, že auto už prostě potřebujete, ujasněte si před jeho výběrem některá kritéria, která jsou při nákupu vozu rozhodující.

Nové či ojeté?

U nového auta vás v nejbližší době nečekají žádné starosti, za bezstarostnost si však řádně zaplatíte a často zbytečně. Už při výjezdu z prodejny ztrácí automobil ze své hodnoty až 50%  z nákupní ceny.

Pokud vás však netrápí finance, kupte auto u ověřeného prodejce. Ideální je však najít kompromis mezi zánovním automobilem a přijatelnou cenou.

Budete jezdit po městě nebo dálky?

  • Dalším rozhodujícím faktorem při výběru auta je způsob jízdy, resp. na jaké cesty hodláte vůz nejčastěji používat.
  • Při popojíždění po městě více oceníte benzínové motor, zatímco do dálek je vhodnější dieslový.
  • S dieslovým motorem sice není tolik srandy, ovšem jeho nízká spotřeba vám to plně vynahradí.

Při nákupu se neunáhlete

Pokud se rozhodnete pro nákup auta a máte vybraný ten pravý model právě pro vás, zjistěte si, zda ho jiní prodejci neprodávají za lepší cenu či neposkytují jako bonus jiné výhody.

Nákup ojetiny je trochu běh na dlouhou trať. Kolem ojetých vozů existuje mnoho způsobů, jak zákazníka podfouknout a pokud nejste zkušeným mechanikem, nekalost nepoznáte. Vezměte s sebou na nákup ojetiny zkušeného a nezaujatého mechanika, který vám s výběrem poradí. Pokud máte jen sebemenší podezření na nějakou nekalost, auto nekupujte.

Mnoho lidí se stále více uchyluje k nákupu auta ze zahraničí, především z Německa. Na internetu naleznete mnoho společností, které se tímto prodejem zabývají. V zahraničí si lidé nová auta kupují častěji, proto jsou novější vozy za přijatelnější ceny, než tomu je v Česku.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: