28.10.2019
Kategorie: Finance

Chystáte se investovat?

Investování je jedním ze způsobů, jak rozšířit své finanční rezervy. Způsobů, jak investovat existuje hned několik. Některým lidem se zdá investování příliš složité a mají pocit, že je to především pro bohaté či zkušené jedince, což je omyl. Pokud se rozhodnete investovat, neočekávejte závratné částky jaké znáte z filmů. Ale jak se říká: „Nemusí pršet, stačí, když kape“.

Investiční makléř vám poradí

Akcie, komodity, fondy a dluhopisy jsou možná výrazy o kterých tušíte, že existují, ovšem o jejich konkrétním významu netušíte nic. Reality, pozemky, cenné kovy a pojištění jsou naproti známá témata a jednou z investic, která je oblíbená je nákup nemovitosti v době poklesu jejich cen. Teď je však doba, kdy se vyplatí nemovitosti spíše prodávat. Pokud se v termínech nevyznáte, nezoufejte a začněte se poohlížet po investičním makléři. Svůj výběr nijak neuspěchejte a klidně se sejděte s více makléři. Makléři jsou zvyklí a vy se jen utvrdíte ve svém správném výběru.

Kolik chcete investovat?

Pro začátek si k investování vyčleňte malou sumu peněz, nikdo neočekává, že přijdete s miliony. Váš výběr, kam investovat se sice sníží, ale s několika stovkami se dá investice uskutečnit. Za měsíční investice v řádech tisíců už se ale dají nakoupit komodity i akcie prostřednictvím fondů. K investování do složených cenných papírů nebo správě aktiv však již potřebujete statisíce.

Pokud teprve začínáte, poraďte se investičním makléřem, který vám sestaví vaše investiční portfólio na míru.

Jak investovat?

Ujistěte se, že částku, kterou hodláte investovat, můžete v případě neúspěchu oželet a nedostanete se tím do finančních potíží.

Pokud je investovaná částka vyšší než pár stovek, rozdělte ji do více aktiv. Kombinujte více možností, vaše šance se zvýší a snížíte riziko neúspěchu.

Pokud se rozhodnete využívat služeb makléře, jeho práci sledujte.

Kolem financí se v médiích často objevují scestné nebo příliš nafouklé informace. Nenechte se jimi strhnout a čerpejte pouze z ověřených zdrojů.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: