30.9.2019
Kategorie: Cestování

Bojíte se rádi? Poradíme vám, kam se vydat

Strach byl od nepaměti pro mnoho lidí obrovským lákadlem a mnoho strašidelných příběhů se staly předlohou pro známé horory. Mezi nejznámější patří Záhada Blair Witch. Příběh mladičké Marie, která v lese zemřela a „straší“ tam dodnes, fascinuje mnoho lidí natolik, že neváhají do lesa, kde údajně řádí jako čarodějnice z Blair, se vydat a přenocovat, o čemž také film, točený formou dokumentu je. Ovšem i v naší zemi najdete místa, kde se přenocování doporučuje pouze otrlým.

Branišovský les

Branišovský les se do povědomí lidí dostal zejména díky zvýšenému počtu sebevražd. V tomto lese kdysi stával strom, který lidi údajně lákal k ukončení života a mnoho lidí se na něm také oběsilo. Nyní již strom nestojí, ovšem to neznamená, že se nemáte čeho bát.

Ve středověku se uprostřed lesa nacházela osada. Osada byla chráněna bažinami, ve kterých mnoho lidí utonulo. Možná to je příčinou nevysvětlitelných jevů a nepříjemných pocitů, které vás budou při procházce lesem provázet.

Nedaleko bývalé osady naleznete zbytky statku o kterém se říká, že v něm sídlí samotné zlo. V jeho útrobách byla kdysi zaživa pohřbena dívka, která se odmítala provdat za muže, kterého jí otec vybral. Možná se vám povede ji při návštěvě lesa spatřit.

Hrad Houska

Hrad Houska, který sídlí v blízkosti známějšího Bezdězu, je často označován jako „brána do pekla“. Hrad byl dlouhou dobu veřejnosti nepřístupný, v posledních letech však probíhají úpravy a strašidelné prohlídky jsou vhodné i pro děti.

Ovšem důvod, proč ho nechal Přemysl Otakar II postavit, zůstává stále záhadou. Oficiální verze zněla, že bude hrad sloužit k ochraně lidu, ovšem stavba hradu žádné ochraně nenasvědčuje, naopak. Pokud se na hrad zadíváte podrobněji, budete mít pocit, že se cosi skrývá uvnitř. Při prohlídce hradu, v místnosti, kde se údajně nacházela brána do pekla, mnoho lidí pociťuje chvění na zádech, motání hlavy nebo závratě.

Velhartický hřbitov

„Již jedenáctá odbila, a lampa ještě svítila, a lampa ještě hořela, co nad klekadlem visela.“ Je vám tento text povědomý? Je to začátek balady Svatební košile, kterou napsal K.J. Erben. V baladě si mrtvý manžel přijde pro svou manželku. Právě Velhartický hřbitov se stal inspirací k sepsání této strašidelné balady.

Nejen K.J. Erben měl zvláštní pocity na tomto tajemném hřbitově, ale také místní na něj chodí zřídka. Nevysvětlitelné jevy a zvuky, nepříjemné pocity a omdlévání žen při bohoslužbě tu není nic neobvyklého.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: