4.3.2019
Kategorie: Bydlení, PR

9 skvělých tipů, jak být lepším hostitelem (a vydělat více) na Airbnb

Kalendáře některých hostitelů jsou plné k prsknutí, jiným se naopak příliš nedaří. Pokud se váš příjem z krátkodobého pronájmu bytu na Airbnb neblíží ani k průměru, možná se dopouštíte některé ze základních chyb. Anebo ještě hůř – nevědomky děláte přešlapů více, což se zákonitě projevuje na spokojenosti a tedy i hodnocení hostů. Ale nezoufejte, vše se dá napravit. Společně se specialisty správu nemovitostí z Let Me Inn jsme připravili 9 tipů, jak na Airbnb vydělávat mnohem více.

1. Ujistěte se, že dáváte vše navíc

Jedna osuška je někdy málo. A nejde jen o osušku, hostům se může hodit „jeden navíc“ i v případě polštáře, toaletního papíru… Jinými slovy: nešetřete na základním vybavení a připravte dostatečnou zásobu věcí, bez kterých se hosté neobejdou.

2. Věci, které mohou hosta zachránit

Turisté cestují nalehko. Většinou s sebou netahají lékárničku, ale ani deštník či svítilnu. Všechny tyto věci by měli mít k dispozici u vás. Protože nikdy nevíte, kdy se můžou hodit!

3. Udržujte doma zásobu svačinek

Jak zaručeně vykouzlíte úsměv na tváři (téměř) každého hosta? Když ve vaší lednici či ve spíži najde něco dobrého na zub. Lokální potraviny, zmrzlina nebo třeba menší lahev Prosecca – nebude vás to moc stát a investice se vám vrátí v podobě ještě lepšího hodnocení.

4. Pozvěte hosty na večeři

Pokud cítíte, že jste s hosty na jedné vlně, neváhejte je pozvat na večeři. Sdílejte s nimi dobré jídlo a pití, vyprávějte jim zábavné historky… a titul skvělého hostitele na sebe nenechá dlouho čekat!

5. Vyzdobte byt čerstvými květinami

Máte zahrádku? Pak neváhejte a zútulněte svůj domov čerstvě natrhanými květinami. Vnesou do něj barvy a příjemnou vůni.

6. Udržujte byt v naprosté čistotě

Někteří hosté si možná na čistotu nepotrpí, ale na to raději nespoléhejte. Ani vám by jistě nevyhovovalo ubytování ve špíně. Zaměřte se především na toaletu, dřez a podlahy. Nezapomeňte uklidit po každé návštěvě.

7. Investujte do příjemného osvětlení

Nic nenavodí správnou náladu jako příjemné osvětlení. Moderní LED dokáže hotové zázraky, a přitom není drahé. Inspirujte se na webu, investujte nějakou tu korunu a vytvořte prostředí, ve kterém se budou hosté cítit jako na wellness.

8. Nápaditost prodává

Odborníci na správu pronájmu bytu z Let Me Inn mají jasno: hosté jeví větší zájem o ubytování, které se od průměru odlišuje nápaditými dekoracemi a kreativními řešeními. Ovšem pozor – nezaměňujte nápaditost za kýč. Vylepšení provádějte s citem pro dobrý vkus.

9. Spolupracujte s profesionály

Pokud vaše příjmy z Airbnb přesto neporostou, svěřte své bydlení do správy Let Me Inn. Tým zkušených odborníků zajistí vše od optimalizace profilu přes home staging až po pravidelný úklid a údržbu. Cena správy Airbnb není vysoká a váš výdělek téměř okamžitě výrazně stoupne.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: