14.10.2019
Kategorie: Bydlení, PR

7 tipů, jak jednoduše zútulnit bydlení

Bez ohledu na to, jestli jste se nedávno přestěhovali do nového bytu, nebo vám jen nevyhovuje vzhled toho stávajícího, vám určitě přijde vhod pár praktických tipů, jak snadno, bez velkých investic a téměř bez práce zútulnit interiér. Nebojte, nemusíte aplikovat všechny. Vyberte si z nich ty, které vám okamžitě padly do oka. Všechny každopádně potvrzují známé moudro – v jednoduchosti je krása.

1. Pořiďte si koberce

Nic proti plovoucí podlaze, ale vhodně zvolený koberec dokáže hotové divy. Opticky zvětší prostor, propojí, nebo naopak oddělí dvě přilehlé místnosti a působí hřejivým dojmem. Pokud na koberce nejste, zvažte alespoň pořízení kusového – pod jídelním nebo konferenční stolem vypadá vážně dobře.

2. Pověste záclony a závěsy

Omrzely vás nudné žaluzie? Popravdě se nedivíme, protože není nic nudnějšího než pohled na něco, co je k vidění téměř v každém okně. Moderní záclony interiéru sluší a rozhodně nepůsobí jako přežitek – a když je doplníte stylovými závěsy, výsledek bude stát za to.

3. Proměňte balkon na odpočívárnu

Když už ho máte, byla by velká škoda ho nevyužívat nebo na něm jen věšet prádlo. Menší sofa, pěkný bytový textil, ministolek a pár květináčů promění zapomenutou část bytu k nepoznání.

4. Ozdobte stěny nějakými věcmi

Záměrně nezdůrazňujeme obrazy, byť i ty samozřejmě na zdi patří. V každém případě je nenechávejte holé – kombinace plakátů, zrcadel, dekorací a dalších drobností udělá vaše bydlení osobitějším.

5. Zařiďte si místnosti tematicky

Když vymyslíte téma, bude se vám místnost zdobit mnohem snadněji. Co třeba taková ložnice v dovolenkovém pojetí? Povlečení s plážovými motivy, na dřevěných stolcích pár mušlí a na zdech zarámované rodinné fotky z posledního pobytu u moře – budete usínat s pocitem, že jste se opět vrátili do bezstarostných dní plných slunce.

6. Přidejte trochu vůně

Když jste byli naposledy u někoho na návštěvě, zaznamenali jste charakteristické aroma, podle kterého byste daný byt poznali i poslepu? Příjemná vůně k bydlení patří a můžete si ji vytvořit i vy. Stačí pár vonných svíček, potpourri misek nebo třeba osvěžovač – možností je víc než dost!

7. Naučte se pracovat s barvami

Barvy jsou jako kouzla. Naučíte-li se s nimi pracovat, vytěžíte z bytu mnohem více, než jste vůbec kdy doufali. Oživte nudné bydlení výraznějšími tóny, slaďte dekorace do harmonických kombinací a využívejte akcentů. Kdo nemá barvocit, nechť se inspiruje fotografiemi krásných interiérů. Na webu je jich víc než dost.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: