2.4.2020
Kategorie: Móda, PR

7 důvodů, proč vyměnit brýle za kontaktní čočky

Kontaktní čočky jsou znamenitým vynálezem. Vznikly, aby uspokojily potřeby lidí, jako vhodná alternativa, místo dioptrických brýlí. Postupem času se jejich tvar i materiály, ze kterých jsou vyráběny, zdokonalily ve vynikající zdravotní pomůcku. Dioptrickou korekci zraku potřebuje přibližně 40% lidské populace, díky kontaktním čočkám toto procento nás nemusí více méně trápit, ani v otázce vzhledu, ani pohybu nebo životního stylu.

Kontaktní čočky jsou znamenitým vynálezem. Vznikly, aby uspokojily potřeby lidí, jako vhodná alternativa, místo dioptrických brýlí. Postupem času se jejich tvar i materiály, ze kterých jsou vyráběny, zdokonalily ve vynikající zdravotní pomůcku.

Dioptrickou korekci zraku potřebuje přibližně 40% lidské populace, díky kontaktním čočkám toto procento nás nemusí více méně trápit, ani v otázce vzhledu, ani pohybu nebo životního stylu.

Zrak je jedním z pěti lidských vjemů. Vnímáme jím více jak 4/5 podnětů z našeho okolí, proto je důležité neomezovat kvalitu zraku. Proč tedy vyměnit dioptrické brýle za kontaktní čočky?

1) Skvělý vzhled 

Díky kontaktním čočkám můžete ukázat svůj přirozený vzhled, užít si dokonalý make-up, aniž by jej zakrývaly obroučky brýlí. Vaše oči budou vypadat přirozeně, protože je optické čočky dioptrických brýlí nebudou zvětšovat nebo zmenšovat. Nebudete si muset pořizovat různé brýle na společenské akce, jednoduše si nasadíte kontaktní čočky a můžete odejít.

2) Zorné pole bez omezení 

Obroučky dioptrických brýlí zužují vaše zorné pole, stejně tak je ovlivňuje také velikost skel, jejíchž okraje mohou zkreslovat viděný obraz. Naopak u kontaktních čoček nedochází k žádnému omezení zorného pole, tudíž máte vždy jasné a ostré vidění. Zejména v místech, kde je velké množství lidí, v divoké přírodě nebo na rušné ulici jistě oceníte pocit dokonalé orientace díky širokému a ničím nenarušovanému zornému poli.

3) Maximální kvalita zraku v každé situaci 

Ať chceme nebo ne, mnohdy se musíme pohybovat venku i za nepříznivého počasí. V takovém případě dochází ke snížení viditelnosti skrze brýle kvůli dešťovým kapkám, blátu nebo sněhu. Naopak pokud máte kontaktní čočky, váš zrak není nijak omezen, čočky se vám nezamlží ani neorosí. Vidění je s kontaktními čočkami konzistentní.

4) Neupadnou ani nesklouznou

Zkuste si představit, že tančíte nebo si jdete zacvičit a vaše brýle vám budou poskakovat po nose, klouzat z něho nebo vám dokonce spadnou. To se vám kontaktními čočkami nestane v klidu si můžete jít zaběhat, na aerobic nebo se nemusíte bát kontaktních her, čočky vám z očí nespadnou, ani vás nezraní jako brýle, které by se rozbily.

5) Sportujte bez omezení

Dioptrické brýle vám na obličeji zabírají poměrně hodně místa a mohou vás v mnoha směrech omezovat. Díky kontaktním čočkám si můžete užít různorodé sportovní aktivity. Beze strachu si můžete nasadit lyžařské nebo plavecké brýle a užít si cokoli co vás napadne.

Kontaktní čočky jsou vhodné prakticky na jakoukoli sportovní aktivitu. Nezáleží na tom, jaký sport děláte, jestli chodíte pravidelně běhat, plavat, jezdíte na kole nebo něco jiného. S kontaktními čočkami jsou vaše oči v naprostém bezpečí.

Při sportovních aktivitách doporučujeme používat jednodenní kontaktní čočky. Důvod je poměrně jednoduchý. V případě, že dojde k jejich poškození nebo znečištění, můžete je jednoduše vyměnit za nový čistý, čerství pár.

6) Děti versus brýle

Kontaktní čočky jsou také vhodné pro rodiče malých dětí. Malé nenechavé ručičky velmi často sahají po brýlích svých rodičů, ty jsou pak znečištěné nebo hůř zničené. Pak je to boj s větrnými mlýny, protože neustálé čištění brýlí je časově náročné. Maminky jsou proto velmi časté uživatelky kontaktních čoček a důvody jsou opravdu jednoduché. Nemají totiž čas neustále chránit své brýle, protože se chtějí věnovat svým dětem. I u větších dětí při různých hrách a večerním skotačení ve vaně jistě oceníte kontaktní čočky.

7) Zapomeňte na neustálé čištění

Už vás nebaví u sebe neustále nosit hadřík na čištění brýlí? Stává se vám, že jej často zapomenete doma a pak se po zbytek dne nemůžete soustředit na nic jiného než na to, že máte špinavé brýle? U kontaktních čoček se vám to nestane, ráno je jednoduše nasadíte a večer buď vyhodíte do koše nebo je uložíte do pouzdra s čistým roztokem na kontaktní čočky. Díky čočkám jsou vaše oči v pohodlí.

Rozhodujete se i vy, zda vyzkoušet kontaktní čočky?

Jestli si stále nejste jisti, zda vyzkoušet kontaktní čočky nebo zůstat u brýlí, máme pro vás jednoduché řešení. Pořiďte si jednodenní kontaktní čočky. Uvidíte, že kontaktní čočky vás uchvátí a brýle budete moci s lehkým srdcem odložit.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: