1.4.2019
Kategorie: Cestování

6 tipů na nejúžasnější lunaparky v Evropě

Vzpomínáte si na český film pro děti „Přijela k nám pouť“? Kdysi, když do města nebo vsi přijela pouť, celá rodina se svátečně oblékla a všichni vyrazili za zábavou. Příjezd kolotočářů byla velká událost, na kterou se těšila většina obyvatel obce. Dnes můžete sednout do auta nebo vlaku a s celou rodinou vyrazit do krásných evropských lunaparků, které často připomínají pohádkový svět plný kouzel, ale i adrenalinu. Představíme ty z nich, které jsou naší zemi nejblíže.

1) Park Europa, Německo – Rust

V největší německé zábavním parku si budete připadat jako ve středověku. Vodní park s obrovskou pirátskou lodí, imitací mnohých evropských památek a zejména obřími horskými dráhami se postará o zábavu celé rodině.

2) Energylandia, Polsko – Zator

60 atrakcí od těch pro nejmenší, až po atrakce na vysoké technické úrovni, při kterých vám bude tuhnout krev v žilách, přiláká ročně mnoho zákazníků. Součástí parku je také kino, kde se vysílají filmy v 7D a obrovský vodní park.

3) Lunapark Sunny Beach, Bulharsko – Sluneční pobřeží

Celý bulharský lunapark je postavený na formě hry a soutěží, jejichž součástí jsou atrakce pro nejmenší, ale i adrenalinové. Z parku si tak můžete odnést i nějakou výhru.

4) Wiener Prater, Rakousko – Vídeň

Ve vídeňském Pratru se neplatí žádné vstupné a park funguje 24 hodin denně od ledna do prosince. Jeho největší chloubou je obrovské ruské kolo, ze kterého si v klidu vychutnáte výhled na celou Vídeň.

5) Tivoli Gardens, Dánsko – Kodaň

Dánský zábavný park nabízí klasické i nezvyklé atrakce – dřevěná horská dráha, 80 metrů vysoký řetízkový kolotoč. Kromě atrakcí naleznete v parku velký koncertní sál a obrovské akvárium.

6) De Efteling, Nizozemsko – Kaatsheuvel

Toužíte se setkat s elfy, vílami nebo mluvícími stromy? Les pohádek s atrakcemi pro malé i velké vás uchvátí svou nadpřirozenou atmosférou. Celý les je motivován pohádkami bratří Grimmů.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: