18.12.2015
Kategorie: Lifestyle, Zdraví

5 tipů jak o Vánocích nepřibrat

Vánoce jsou nejkrásnější, ale i nejobávanější svátky roku. Možná se už nyní děsíte toho, že se opět neudržíte a u pohádky spořádáte mísu cukroví, navrch si dáte ještě řízek, druhý den na návštěvě u babičky si pochutnáte na chlebíčcích, večer opět neodoláte a pochutnáte si na těch malých sladkých „potvorách“, a tak to půjde dokola po celé svátky. Ano, pokud se tak stane, ozdobí vás po svátcích několik nových kilogramů. Věřte, že tomu tak být nemusí. Máme pro vás hned 5 tipů, jak o Vánocích nepřibrat.

 1. Správná lákadla

K českým Vánocům patří tradiční cukroví, které je obvykle tukovou a cukrovou bombou. Zkuste si proto letos připravit i zdravé cukroví, které si můžete vychutnávat bez výčitek. Stačí rozmixovat jakékoliv ořechy, jako pojidlo použít med nebo javorový sirup, přidat sušené ovoce a z hmoty vytvarovat kuličky. Ty ještě lze obalit sezamem či mákem a skvělé cukroví, po kterém nepřiberete, je na světě.

vanoce_jido_02

 2. Na stole minimum

Znáte ten stav, kdy stůl téměř praská pod záplavou jídla a protože ho máte na dosah, neustále si na něčem pochutnáváte? Potom se nedivte, že po Vánocích nedopnete kalhoty. Opatření proti takovému neřízenému přejídání je jednoduché – na stůl si dejte méně pochutin a pro další nechoďte.

 3. Procházky

Prevencí před vánočními faldíky je pohyb. Každý den vyrazte alespoň na hodinovou procházku, snažte se pochodovat ve svižnějším tempu. Pokud máte příležitost, vyrazte si zaplavat do bazénu nebo do sauny. Nejenže spálíte kalorie, ale krásně se prohřejete.

vanoce_jido_03

 4. Detoxikace

Zaručeným způsobem, jak o Vánocích nepřibrat je, naplánovat si na svátky detoxikační kúru. Ta trvá zpravidla týden, což je ideální doba. Účinná je například detoxikace pomocí zelených potravin.

 5. Závazek

Pohráváte si už dlouho s myšlenkou, že začnete cvičit a chcete si to nechat jako předsevzetí po novém roce? Ne! Začněte ještě o Vánocích. Vaše mysl se nastartuje na „mód cvičení“ a bude vám sama bránit v tom, abyste se přejídali.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: