5.10.2019
Kategorie: PR, Různé

4 zásadní pravidla, jak ušetřit při nakupování na internetu

Nakupování online je příjemné, protože při něm nemusíme ztrácet čas pendlováním z jednoho obchodu do druhého. Abychom se přenesli z internetové obuvi do drogérie nebo e-shopu s chovatelskými potřebami, stačí pár kliknutí. Na druhou stranu často utratíme podstatně větší částku, než jakou jsme si původně stanovili. Důvodem je psychologický aspekt – vložit zboží do virtuálního košíku je tak snadné a platba kartou bolí mnohem méně než předání hotovosti. Naštěstí se nabízí několik způsobů, jak zaručeně ušetřit.

1. Rozmyslete se, zda danou věc potřebujete

Jednoduchá, leč velmi efektivní rada. Než si něco koupíte, položte si otázku, jestli nenakupujete z rozmaru. Pokud právě nemáte na rozhazování a dojdete k závěru, že se bez daného zboží docela dobře obejdete… nekupujte jej!

2. Porovnávejte ceny konkurenčních e-shopů

Podotýkáme, že podezřele nízká cena může být vykoupena dlouhou dodací lhůtou, mizerným zákaznickým servisem nebo jiným nepříjemným překvapením. Na druhou stranu se mohou ceny totožného zboží velmi lišit, proto by měla nákupu předcházet alespoň zběžná analýza trhu. Čas vám ušetří srovnávače jako Heureka, Zboží…

3. Používejte slevové kupony

Zřejmě nejjednodušší možností, jak při nákupu na internetu ušetřit nemalou částku, jsou slevové kupony. E-shopy je rozesílají v newsletterech a zároveň je najdete pěkně pohromadě na serverech typu Kuponovnik.cz. Výše úspory je individuální, vždy záleží na konkrétní slevové akci. Jisté je, že v případě pravidelného nakupování ušetříte i desítky tisíc korun za rok.

4. Preferujte kvalitu před kvantitou

Máte pocit, že některé věci nakupujete až příliš často, protože se rychle opotřebovávají? Řiďte se známým moudrem: Nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci. Kvalita má svou cenu, ale z dlouhodobého hlediska finanční prostředky naopak ušetříte. Navíc můžete používat zmíněné slevové kupony a dopřát si díky nim věci, které by vás jindy vyšší cenou odradily.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: