17.2.2020
Kategorie: Auto-moto, PR

3 pádné důvody, proč si nechat dovézt ojeté auto z Německa

Ojetá auta z Německa se odjakživa těšila dobrému jménu. A kdo má možnost, preferuje nákup u západních sousedů před tuzemskými autobazary dodnes. Pokud si pohráváte s myšlenkou na obměnu vozového parku, ve vlastním zájmu dovoz vozidla na zakázku alespoň zvažte. Motivovat by vás mohly následující výhody.

1. Nízké riziko stočených kilometrů

Na ojeté automobily dovezené z Německa samozřejmě narazíte i v českých autobazarech, tak proč si nákup „komplikovat“ něčím, jako je dovoz aut na zakázku? K hlavním důvodům patří fakt, že při nákupu auta v tuzemském bazaru hrozí, že ukazatel stavu najetých kilometrů nebude odpovídat skutečnému stavu. Manipulace s tachometrem u nás stále patří k velmi častým nekalým praktikám, jak auto v očích zákazníka vylepšit. Ke stáčení však většinou dochází až po převozu, protože v Německu za tento trestný čin hrozí až pět let odnětí svobody.

2. Lepší technický stav

Koupě aut z Německa se těší oblibě také z důvodu citelně vyšší kvality ojetin. Němci jsou proslulí smyslem pro pořádek a obvykle vozy pravidelně servisují a případné opravy řeší použitím originálních náhradních dílů. Každý byť jen trochu solidní prodejce s autem předává i servisní knížku a oba klíče.

A zatímco v českých autobazarech narazíte na množství automobilů, které měly být z důvodu totální havárie na odpis, v Německu něco takového téměř nehrozí. Němci před nákladnou opravou upřednostňují koupi nového auta.

Na dobrém technickém stavu německého vozového parku se jistě podepisují i kvalitnější silnice. Automobily s nájezdem kolem 200 tis. km jsou srovnatelné s vozy provozovanými u nás s polovičním nájezdem.

3. Rozsáhlá nabídka

Pokud se vám nabídka ojetin v českých autobazarech jeví jako velmi slušná, z té německé vám příslovečně klesne čelist. Kromě toho, že je u našich západních sousedů mnohem větší trh s ojetými voz, navíc narazíte i na exotičtější modely, které u nás nejsou k sehnání.

Na co si dát pozor?

Není zlato vše, co se třpytí. Platí to i o německých ojetinách, a proto je vhodné nakupovat společně s odborníky na dovoz ojetých aut ze zahraničí. Ti vámi vybraný vůz prověří, případně ho sami vyhledají na základě specifických požadavků a parametrů. V případě potřeby se postarají o veškerou administrativu a automobil vám z Německa dopraví až před domovní práh.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: