29.1.2020
Kategorie: Cestování, PR

3 neznámé destinace zahraničních letů

Máte dost populárních turistických destinací, jako například Řím, Porto, Barcelona, Milán nebo Madrid? Na víkendový výlet doporučujeme město, které patří mezi nespravedlivě opomíjené. Přesvědčte se, že lety do Ammánu, Podgoricy a Oděsy stojí za to. Do každého z těchto měst můžete letět z České republiky díky nabídkám nízkonákladových leteckých společností!

Proč si vybrat levný let do Jordánska?

Většina turistů upřednostňuje lety do Itálie, Španělska či Portugalska a vy sníte o mnohem exotičtějším místě a levném výletu? Jordán je jedinečné místo jako stvořené pro krátkou dovolenou. Nachází se v srdci Blízkého východu. Ammán je skvělým místem pro jednodenní dobrodružství. Z hlavního města Jordánska se můžete vydat na poušť, do Petry – skalního města, které bylo zařazeno do světového dědictví UNESCO nebo k Rudému moři. Ve městě můžete obdivovat citadelu Dżabal AlQala’at, nádherný výhled a amfiteátr z 2. století.

Zajímavým zážitkem může být i projížďka proslulou Hidžázskou dráhou. Kdy je nejlepší letět do Jordánska? Pro plánování jsou dobré měsíce, kdy vládne mírné počasí – přelom března a dubna nebo září a října.

Kolik stojí levný let do Ammánu?

Je možné se dostat na Blízký východ a neutratit veškerý majetek? Díky levným letům společnosti Ryanair do Ammánu to možné je. Irská letecká společnost nabízí přímá letecká spojení do Jordánska hned z několika evropských letišť, ale můžete vyhledávat i lety s přestupem. Vyplatí se sledovat i kalendáře cen, protože se v nich objevují výhodné levné letenky do Ammánu, díky kterým prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

Ušetřit můžete i na ubytování. Pokud nemáte vysoké nároky, vyplatí se díky eSky rezervovat místo v hostelu už dříve. Za jednu noc v pokoji pro více osob v doporučeném zařízení, například v The Boutique Hostel, Cliff Hotel nebo Sydney Hotel, zaplatíte za jednu osobu překvapivě nízkou sumu. Při plánování výdajů na výlet v Ammánu nezapomeňte na letišti koupit víza za 40 jordánských dolarů.

Je levný let do Černé hory dobrý nápad?

Černá hora se za poslední léta stává mezi turisty stále více oblíbená. Je navíc vyhledávanější než Chorvatsko, které je čím dál dražší. Je to dobré místo na krátký výlet o víkendu? Rozhodně ano! Stačí si vybrat levný let do Pogornicy a po příletu zamířit do 50 kilometrů vzdálených lázní na pobřeží Jadranského moře. Z hlavního města Černé hory pravidelně jezdí autobusy a vlaky například do města Bar, Budva, Perast, Ulcinj a Kotor.

Na místě vás přivítá azurové moře, okouzlující uličky se starými domečky z kamene a také nádherný výhled. Na své si přijdou i milovníci mořských plodů, které nabízí každá přímořská restaurace. Kdy je nejlepší čas si koupit letenku do Černé hory? Dokonalé počasí a mnohem nižší ceny, než na vrcholu sezóny můžete využít v období od poloviny srpna do konce října.

Kolik bude stát let a ubytování v Černé hoře?

Pokud plánujete několikadenní výlet do Černé hory na vlastní pěst, může se stát, že jeho cena bude srovnatelná s cenou za výlet k Baltskému moři. Jak je to možné? Nejlépe je si zvolit levný let do Podgoricy, který nabízí nízkonákladová letecká společnost Wizzair. Letenky jsou pravidelné a dostupné z různých evropských destinací.

Ceny za levné letenky v případě této trasy se liší v závislosti od místa odletu. Je dobré sledovat několik letů z různých destinací najednou a porovnat cenu v souhrnném vyhledávání leteckých spojení. Některé z nich (mezi nimi i eSky) nabízejí i možnost prohlédnout si ceny za ubytování v hotelech, apartmánech či hostelech.

Při letu do Kotoru se vyplatí ověřit ceny za ubytování v ubytovacích zařízeních, jako například Old Town Youth Hostel, Hostel 89, Apartaments Lazarevic nebo Apartmani Markovic.

Vyplatí se koupit si levný let do Oděsy?

Odpověď na tuto otázku je pouze jedna – samozřejmě, že ano! Oděsa, přezdívaná také Perla Černého moře, každoročně láká tisíce turistů nejen z Ukrajiny. Teď máte díky leteckému spojení společnosti Ryanair možnost letět na víkendový výlet z České republiky. Co je k vidění a jak zde lze trávit čas? Ve městě vás okouzlí architektura z 18. století a symbol města – bohatě zdobená budova Národního akademického divadla opery a baletu.

Na seznamu atrakcí by neměl chybět ani přímořský pěší bulvár s proslulým Potěmkinovým schodištěm. Nahoře můžete obdivovat nádherný výhled na přístav. Během horkých dní se můžete vydat na procházku po písčitých plážích, například na Arkádii. Večer zamiřte na Deribasovskou ulici, ve které to žije zejména v noci. Kdy letět do Oděsy? Levné letenky v nízkých cenách jsou dostupné zejména na podzim, většinou v říjnu a listopadu.

Jaká je cena ubytování a levného letu do Oděsy?

Oděsa patří mezi levné destinace. Pro co nejnižší cenu letu a hotelu se však vyplatí hledat různé akční nabídky či slevy díky vyhledávání na eSky. Za zmínku stojí i levné letenky do Oděsy společnosti Wizzair. Nejlevnější let bude samozřejmě v případě, že si zvolíte termín letu mimo turistickou sezónu nebo let pouze s příručním zavazadlem. Zajímavé nabídky však máte šanci najít i s většími zavazadly.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: