12.2.2018
Kategorie: Finance

10 tipů, jak ušetřit za jídlo

Chcete ušetřit za jídlo? V současné době probíhají výzkumy, které dokazují, jak české domácnosti plýtvají jídlem. Nakupujeme zbytečně moc potravin, které nestíháme spotřebovat. Rovněž si však mnoho domácností potrpí na drahé pochoutky jen kvůli značce. Přitom ten stejný produkt, avšak ne slavného jména, koupíte o kus dál v regálu…

Ani takzvaný pultový prodej se dnes již nevyplatí. Ovšem to je problematika malých obchodníků, kteří se nějak živit musí, proto navyšují ceny. O víkendu se vám však takový krámek pár metrů od domu hodí i na nákup snídaně, že?

Našich 10 rad, jak ušetřit za jídlo

1) Nenakupujte hladoví … tohle je jedna ze zásad. Pamatujte, že právě prázdný žaludek má největší oči.

2) Rovněž není dobré nakupovat v období bezprostředně po výplatě, protože víte, že disponujete větším obnosem peněz a to láká ke zbytečnému utrácení. Ovšem v závěru nestihnete veškeré potraviny do konce měsíce spotřebovat.

3) S tím se pojí také oblíbené akce – nereagujte na ně. Je sice fajn, že nakoupíte o 2 koruny levnější mouku a další suroviny, avšak k čemu vám velké množství potravin bude? Povede to tak akorát k obžerství, anebo se vám potraviny zbytečně zkazí – a to je přesně ona problematika rozhazování peněz. Podle průzkumu měsíčně vyhodíme s potravinami okolo tří tisíc korun.

4) Nejvíce se vyhazuje pečivo, omezte jej proto. Stejně není zdravé, nadýmá tělo, přidává na váze a již k večeru není dobré.

5) Nakupujte maximálně v dohledu pár dnů až týdne. Nákupy na měsíc mají velké oči.

6) Pečivo a maso nakupujte vždy v den, kdy jej chcete konzumovat. Totéž platí pro zeleninu a ovoce, zejména ty, které rychle podléhají hnilobě. Ovoce a zelenina jsou totiž další v pořadí co se týče marnivosti.

7) Dobré je také vyčlenit si přesně peníze vyhrazené na stravu.

8) Pozor na nakupování před svátky, nenechte se strhnout akcemi, stresem z pohoštění pro celou rodinu a podobně.

9) Nenakupujte již hotové pochutiny, jako jsou chlebíčky – nejen, že jsou zbytečně drahé, ale ani nechutnají jako domácí.

10) Vařte dome pro celou rodinu. Je to mnohem levnější, než chodit každý den do restaurace.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: